• Головна
 • Новини
 • Профільний комітет підтримав законопроєкт «Батьківщини» щодо лікування потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи

11.11.2020, 14:26

Профільний комітет підтримав законопроєкт «Батьківщини» щодо лікування потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав включення до порядку денного законопроєкту про зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення лікування постраждалих громадян та збільшення для них пільг, авторства народних депутатів від «Батьківщини» Юлії Тимошенко, Михайла Цимбалюка та інших.

Автори законопроєкту пропонують підвищити розмір пенсії особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі та евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами.

«Конституція України гарантує, що здоров’я є найвищою соціальною цінністю, і кожен громадянин має право на охорону здоров’я та медичну допомогу. Наразі більшість «чорнобильців» не мають можливості забезпечити своє лікування. А тому наш обов’язок максимально підтримувати незахищені верстви населення», – наголосив під час засідання Комітету народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За його словами, проєкт закону також передбачає безкоштовне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, лікарськими засобами без обмежень, відміну норм щодо безплатного забезпечення ліків з урахуванням доходів, а також забезпечення лікуванням за кордоном, якщо така допомога не може бути надана в Україні.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: