• Головна
 • Новини
 • Призначення Венедіктової, Авакова та Баканова не підтримують більшість опитаних журналістів та експертів

21.05.2020, 16:06

Призначення Венедіктової, Авакова та Баканова не підтримують більшість опитаних журналістів та експертів

Основними досягненнями Володимира Зеленського за перший рік президенства регіональні журналісти та експерти вважають ухвалення законів про неможливість повернення ПриватБанку ексвласникам, про обіг сільськогосподарських земель та легалізацію видобутку бурштину.

Такі дані опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, презентував аналітик Фонду Андрій Сухарина на онлайн-пресконференції, яка транслювалася на Youtube-каналі Укрінформу.

«У відкритому питанні про досягнення і невдачі Президента респонденти зазначили, що Президент Зеленський все ж таки зумів домогтися ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель. Хоч і в обмеженому вигляді, але він все ж таки був прийнятий, чого не вдавалося жодному Президенту. Також він зумів звільнити значну частину українських полонених, які утримувалися так званими ЛНР/ДНР і Росією. І врешті-решт Президент Зеленський зумів сформувати монобільшість у парламенті», - сказав Сухарина.

Він поінформував, що майже всі респонденти схвалюють рішення Президента підтримати закон, за яким неможливо здійснити повернення Приватбанку колишнім власникам. Так 53,2% опитаних повністю підтримують це рішення, а 29,9% - скоріше підтримують.

Окрім того, абсолютна більшість опитаних підтримує легалізацію видобутку бурштину (48, 1% скоріше підтримують і 19.5 повністю підтримують) і скасування недоторканності народних депутатів (відповідно 35,1% і 33,8%).

Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення повністю підтримують 24,7% опитаних експертів, та 39% скоріше підтримують.

Призначення Ірини Венедіктової Генеральним прокурором України після звільнення Руслана Рябошапки – є рішенням, яке здобуло найнижчу підтримку опитаних. Близько 85% усіх респондентів виступають проти такого призначення. Майже така сама негативна одностайність спостерігається стосовно збереження на посаді міністра МВС Арсена Авакова.

Опитування регіональних журналістів та експертів проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 8 по 15 травня 2020 року. Загалом опитано 77 журналістів, політичних експертів та громадських активістів із різних регіонів України.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: