• Головна
 • Новини
 • Престижному району Львова «Професорській колонії» загрожує свавільна забудова

30.07.2021, 11:19

Престижному району Львова «Професорській колонії» загрожує свавільна забудова

Виконавчий комітет Львівської міськради прийняв рішення «Про збереження характеру історичного кварталу «Професорська колонія» у Личаківському районі Львова». Як пояснив міський голова Андрій Садовий, ця територія є частиною парку «Знесіння», тож будь- яке будівництво чи руйнування пам’ятних будівель після їхнього продажу є недопустим.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

«Ми маємо розуміти право державних органів влади здійснювати продажі своїх активів. Але ті рішення, які приймає виконавчий комітет і які підтримуються сесією міськради, дають чіткий орієнтир для нових власників – поважати громаду міста і закон України, – коментує Андрій Садовий. – Ми побачили на ProZorro, що Укрзалізниця хоче виставити на продаж невеликі будівлі, де раніше був санаторій залізниці, так звана «Професорська колонія». Це, фактично, ареал парку «Знесіння». І я б дуже хотів, щоб нові власники, які захочуть купити ці будівлі, чітко розуміли: вони – пам’ятні, їх не можна руйнувати, їх потрібно відреставрувати та привести до ладу. Важливо, щоб не було бажання зламати або збудувати щось. Ніхто не дозволить такого в парку робити».

Серед схожих прецедентів мер Львова називає продаж Міністерством юстиції активів 48-ї колонії, а також продаж частини заборгованостей Львівського автобусного заводу. «Щодо 48-ї колонії, мешканці дуже переживали, але ми прийняли відповідне рішення виконавчого комітету, депутати підтримали. Відтак, айтішники даватимуть цій території нове життя. Щодо продажу боргів автобусного заводу, ми також прийняли відповідне рішення, і сьогодні є більше гарантії того, що, все-таки, там буде відновлюватись виробництво», – додає міський голова.

Відтак, за словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, рішенням виконкому передбачено збереження цінних історичних будівель та зелених насаджень на території «Професорської колонії», а також врахування можливості формування пішохідних зв’язків між нею та територією ландшафтного парку «Знесіння».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Василь Чорний

  Війна і мир Луганщини. Погляд через два з половиною роки

  Мирослав Дністрянський

  Про гостру необхідність будівництва у Львові метро

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: