Міністерство внутрішніх справ закликає дотримуватися правил карантину, запровадженого 11 березня в Україні з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції Covid-19.
Про це у Facebook повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.
"МВС закликає відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров'ю громадян. Зокрема, дотримуватися правил карантину", - зазначив він.
Апостол нагадав, що 11 березня уряд затвердив заходи, які необхідно було ухвалити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції Covid-19 в Україні та для недопущення її поширення.
Зокрема, було запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб, але це не стосується заходів державної необхідності.
Також заплановано введення карантину в навчальних закладах терміном на три тижні, нагадав він.
Апостол додав, що порушникам карантину загрожують штрафи або кримінальна відповідальність.
"Правоохоронні органи мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабміну з карантину. Йдеться, наприклад, про тритижневий карантин в навчальних закладах по всій Україні. Порушників притягатимуть до відповідальності. Йдеться, звичайно, про посадових осіб або відповідальних за суб'єкти господарської діяльності", - зазначив радник міністра.
Він поінформував, що зокрема, дії правоохоронних органів регулюються статтею 325 ККУ про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.
Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А в разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
"У разі недотримання обмежень правоохоронні органи будуть отримувати сигнали від громадян і реагувати на них", - уточнив Апостол.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів запровадив карантин у межах всієї України з 12 березня по 3 квітня.
За темою
- У МОЗ запевняють, що вводити локдаун в Україні не планують
18.02.2022, 15:35
- З понеділка учні старших класів на Львівщині можуть повернутися до очного навчання
11.02.2022, 13:22
- МОЗ оновило список карантинних зон в Україні
10.02.2022, 10:35
- У Львові посилюють карантин: міська комісія з питань ТЕБ і НС прийняла нові рішення
01.02.2022, 13:22
- На Львівщині посилюють карантинні обмеження з 31 січня
29.01.2022, 08:08
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
На Львівщині жінка прикрила дітей від рою бджіл і потрапила до реанімації
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
В озері на Золочівщині виявили тіло 37-річного чоловіка
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми