• Головна
 • Новини
 • Порошенкові забракло каденції для завершення судової реформи

07.05.2019, 11:55

Порошенкові забракло каденції для завершення судової реформи

Президент Петро Порошенко заявив, що президентської каденції не вистачило, аби повністю завершити судову реформу, й наразі найменш реформованими є суди першої інстанції.

Про це він зазначив під час урочистої церемонії складання присяги суддями Верховного суду, які призначені на посади за результатами другого конкурсу до ВСУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Каденції Президента не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу. Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, - вони розпочали роботу. Наразі, на жаль, найменше реформа торкнулася судів першої інстанції”, - сказав Порошенко.

За його словами, нині на черзі завершення конкурсів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності та завершення кваліфікаційного оцінювання суддів 1-ої інстанції, добір до першої та другої інстанцій.

Глава держави зауважив, що, за прогнозами, ці процедури завершаться трохи більше ніж за рік.

“Я дуже сподіваюся, що наступний президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплені в Конституції України”, - додав Порошенко.

За його словами, саме така формула незалежності, коли ані президент, ані парламент не мають жодного впливу на суд та процедури призначення та звільнення суддів, лежить в основі судової реформи.

Новопризначеним суддям Верховного суду він побажав людяності і незалежності у прийнятті рішень.

Нагадаємо, указом президента було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів - у Касаційний господарський суд, 15 - у Касаційний кримінальний суд та 22 судді - у Касаційний цивільний суд.

Після цього відбулася церемонія складення присяги суддями.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: