13.05.2019, 08:31

Полякам живеться щораз ліпше

Такі дані випливають зі звіту Центру дослідження громадської думки (CBOS) «Матеріальні умови життя». Про це пише Польське радіо.

Протягом останнього року з 28% до 33% зросла частка тих представників суспільства, чий рівень достатку вище середнього, натомість з 19% до 15% зменшилося число тих, хто живе скромно або дуже бідно. Такі дані випливають зі звіту Центру дослідження громадської думки (CBOS) «Матеріальні умови життя». З 2014 року фінансове становище поляків систематично поліпшується, а отримані цьогоріч результати є найліпшими за всі роки досліджень, - пише «Gazeta Polska Codziennie».

Понад половина поляків, 51%, загалом задоволена рівнем свого життя, бо грошей їм вистачає на кожен день, хоча визнають, що на більш серйозні покупки вони мусять заощаджувати. 30% стверджують, що багато що можуть собі дозволити без особливого заощаджування, а 3% в змозі купувати навіть предмети розкоші. З іншого боку, як скромний свій рівень життя оцінюють 14% поляків, а щосотий опитаний вважає себе дуже бідним.

Згідно з результатами дослідження, фінансова ситуація пов’язана із віком, рівнем освіти і місцем проживання. У гіршій матеріальній ситуації є старші люди та особи з гіршою освітою. В середньому, щочетвертий респондент з середньою, середньо-професійною і початковою освітою у віці 55 років і вище заявив, що живе скромно або бідно. Схожа ситуація із мешканцями менших міст і сіл, яким живеться гірше у порівнянні з мешканцями великих міст.

Центр дослідження громадської думки запитав учасників дослідження про страх перед бідністю: 10% декларують страх перед відсутністю грошей, з чого 15% кажуть, що якось собі з цим порадять, а 4% відчувають безрадність. 80% опитаних не має таких страхів: 39% з них вважає, що їхня фінансове становище може погіршитися, а 41% респондентів, відповідно, спокійні за своє майбутнє.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

Світ

ТОП

ФОТО

Відео

На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

Коментар

Блоги

Наталя Тимчій

Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

Василь Чорний

Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

Дмитро Снєгирьов

Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: