19.12.2024, 13:31

Пандус на вул. Виговського відповідає усім нормам

Сьогодні вранці, 19 грудня, уповноважена з питань доступності Львівської міської ради Ірина Маруняк виїхала на вул. Виговського, 73, де встановлюють пандус до будинку захисника, що втратив на війні дві ноги. Напередодні між сусідами виник конфлікт, адже частина мешканців заявила, що пандус “завеликий та неестетичний”.

Ірина Маруняк разом із проєктантом пандусу, головою районної адміністрації Ігорем Савкою, керівником Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Андрієм Жолобом та радником міського голови Володимирем Рудковським оглянули територію, перевірили на нормативність пандус та поспілкувалися з мешканцями. Вердикт - пандус повністю відповідає нормам й іншого варіанту, аніж цей пандус, тут не могло бути.

"Станом на сьогодні те, що ми побачили, пандус відповідає нормам ДБН, його ширина, висота перил - все в межах норм. До кінця тижня пандус мають доробити і ми ще перевіримо кут нахилу. Також ми рекомендували поставити тактильну плитку. Що стосується побажань мешканців, що цей пандус є завеликий – цей пандус відповідає нормам ДБН. Він має бути зручним та комфортним у першу чергу для людини на кріслі колісному", — зазначила Ірина Маруняк.

Однак дискусія на цьому не припинилась. Мешканка сусіднього під'їзду переконувала на зустрічі, що цей пандус - “неестетичне чудовисько”, і його потрібно переробити. 

“Цей пандус є прикладом того, як має бути біля кожного під’їзду, тому про естетику ми не говоримо. Ми говоримо про можливість людині зайти додому - на кріслі колісному, на протезі чи на милицях. Це те, з чим ми стикаємося кожного дня, люди, які мають інвалідність. На превеликий жаль, це — неосвіченість людей. Але ми разом як суспільство маємо це змінювати, вчити пояснювати і оцей випадок - власне є прикладом як це можна змінити”, — сказав Володимир Рудковський, ветеран війни, амбасадор та мотиваційний тренер реабілітаційного центру UNBROKEN, радник міського голови, який теж був на зустрічі і теж має ампутовану кінцівку.

Міський голова натомість порадив мешканцям, ”якщо комусь не подобається пандус, його розмір чи наявність, рекомендую сісти в крісло колісне та проїхатися тими пандусами, які ви вважаєте нормальними для себе”.

одночас захисник Сергій Власов, який і звертався до міста, аби біля його будинку встановили пандус, подякував мешканцям, що стали на його захист та міській владі за швидку реакцію та підтримку.

"Приїхали представники влади і поміряли, і перевірили, чи все відповідає нормам, — це дуже приємно, що так відреагували. І ще мене приємно здивувала ця підтримка суспільства і я радий, що підняв цю тему, бо таких як я є ще багато", — розповів військовослужбовець Сергій Власов.

Нагадаємо, Сергій Власов на війні з 2014 року.  Втративши на передовій дві ноги та пройшовши тривале лікування і реабілітацію, одягнув протези та знову повернувся в стрій допомагати силам оборони. Цього року чоловік звернувся до Залізничної районної адміністрації з проханням встановити пандус до під'їзду на вулиці Виговського, де він живе на 6 поверсі. У жовтні на територію виїжджала комісія, аби вибрати  найоптимальніший варіант встановлення пандуса. Цього тижня комунальники приступили до робіт. 

До слова, упродовж 6 років у Львові діє Програма забезпечення доступності житлових приміщень для людей з інвалідністю на кріслах колісних та людей з вадами зору 1-ї групи. Цього року в межах програми у житлових будинках уже встановили 12 пандусів та 22 підйомники, і до кінця року планують встановити ще 7 таких елементів доступності.

ЯК ВСТАНОВИТИ ПАНДУС БІЛЯ СВОГО БУДИНКУ?

Щоб стати учасником «Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи», мешканці мають подавати звернення в ЦНАП або в районну адміністрацію.

До прикладу, особа, яка хоче, щоб їй встановили підйомник, обов'язково має мати підтверджену інвалідність і бути прописаною у будинку, де хоче підйомник. Далі, моніторингова група району обстежує будинок щодо можливості встановити підйомник. Якщо підйомник можна встановити, то скеровує звернення в управління соціального захисту ЛМР, щоб вони внесли цю адресу у Програму на встановлення підйомника. Для цього готується відповідна ухвала сесії.

Орієнтовна середня вартість встановлення одного підйомника зараз - 400 тис. грн. Однак є підйомники, які коштують більше 1 млн грн. Вартість залежить від висоти платформи, від конструкції підйомника (похила чи вертикальна платформа), від конструкції сходової клітки (з поворотом чи без повороту платформи), від системи управління підйомником (керується з площадки чи індивідуальним пультом).

Натомість якщо у будинку неможливо встановити ні пандус, ні підйомник, тоді, якщо мешканець погоджується, опрацьовують питання обміну квартири.

«Кожні три місяці соцзахист оновлює списки осіб з інвалідністю, і якщо там з’являються нові особи, то ми не чекаємо, коли мешканець звернеться до нас, ми йдемо до мешканця, обстежуємо його житло, розповідаємо що є «Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи» і є можливість встановити пандус чи підйомник, відтак запитуємо чи потрібні вони їм чи ні? Адже є багато осіб з інвалідністю лежачих, чи старших, які кажуть, що не потребують таких елементів. Тому у пріоритеті для нас військові, діти і активні особи на кріслах колісних. І так працюють усі районні адміністрації Львова», - розповідають у Франківській районній адміністрації.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

Богдан Козійчук

Правнича термінологія: проблеми стандартизації

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: