04.04.2020, 17:44

Очільник Мінрегіону Чернишов зупинив реформу ДАБІ

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов свідомо гальмує реформу містобудування. Про це йдеться в статті «Чому Мінрегіон Чернишова  «забув» про реформу Зеленського» у виданні «Деловая столица».

Про це пише Главком.

Як зазначає видання, за задумом президента і Кабміну паралельно з ліквідацією корупційної Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) повинні бути оперативно створені три нові структури,  що поділять повноваження ДАБІ: Державна сервісна служба містобудування (дозвільні та реєстраційні функції), Держінспекція містобудування (нагляд и контроль) и Держагентство з питань технічного регулювання в містобудуванні (визначатиме параметрами, ДБН, єврокоди). Крім цього, скасовуються будівельні ліцензії, а замість них вводяться сертифікати Відповідального виконавця робіт, що повинен видавати Мінрегіон. 

Однак, поки Мінрегіон лише замінив керівництво ДАБІ та призначив ліквідатора цієї структури, на цьому реформа зупинилася.

З іншого боку, зазначає видання, мова йде про величезні грошові потоки навколо недобитого ДАБІ, а також навколо майбутніх органів. «Так чому б не спробувати «врізатися в цю трубу», поторгуватися», - говорить автор статті і підсумовує, що, по суті, «Чернишов вже підставляє під критику і президента, і весь Кабмін».

Як повідомлялося, 13 березня Кабмін на виїздному засіданні проголосував за ліквідацію Держархбудінспекції. Тоді ж на прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що Державна інспекція з містобудування та Державне агентство з техрегулювання будуть створені відповідно у червні та вересні цього року. 

На думку авторів матеріалу, реформа забуксувала через свідому бездіяльність міністра Чернишова, який зовсім недавно очолював Київську обласну держадміністрацію.

«Чернишов потрапив в Київську ОДА не без участі Ігоря Коломойського, а в уряд - завдяки тому ж Ігорю Валерійовичу і Андрію Єрмаку, у якого конструктивні відносини з цим олігархом. Зараз у Коломойського, м'яко кажучи, не найкращі стосунки з Зеленським. То чому б його креатурі в Мінрегіоні дещо не пригальмувати реформу, що презентував гарант Конституції. Адже тоді нерозумно виглядає не Чернишов, а саме Зеленський», - зазначає видання.
 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: