04.04.2020, 17:44

Очільник Мінрегіону Чернишов зупинив реформу ДАБІ

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов свідомо гальмує реформу містобудування. Про це йдеться в статті «Чому Мінрегіон Чернишова  «забув» про реформу Зеленського» у виданні «Деловая столица».

Про це пише Главком.

Як зазначає видання, за задумом президента і Кабміну паралельно з ліквідацією корупційної Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) повинні бути оперативно створені три нові структури,  що поділять повноваження ДАБІ: Державна сервісна служба містобудування (дозвільні та реєстраційні функції), Держінспекція містобудування (нагляд и контроль) и Держагентство з питань технічного регулювання в містобудуванні (визначатиме параметрами, ДБН, єврокоди). Крім цього, скасовуються будівельні ліцензії, а замість них вводяться сертифікати Відповідального виконавця робіт, що повинен видавати Мінрегіон. 

Однак, поки Мінрегіон лише замінив керівництво ДАБІ та призначив ліквідатора цієї структури, на цьому реформа зупинилася.

З іншого боку, зазначає видання, мова йде про величезні грошові потоки навколо недобитого ДАБІ, а також навколо майбутніх органів. «Так чому б не спробувати «врізатися в цю трубу», поторгуватися», - говорить автор статті і підсумовує, що, по суті, «Чернишов вже підставляє під критику і президента, і весь Кабмін».

Як повідомлялося, 13 березня Кабмін на виїздному засіданні проголосував за ліквідацію Держархбудінспекції. Тоді ж на прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що Державна інспекція з містобудування та Державне агентство з техрегулювання будуть створені відповідно у червні та вересні цього року. 

На думку авторів матеріалу, реформа забуксувала через свідому бездіяльність міністра Чернишова, який зовсім недавно очолював Київську обласну держадміністрацію.

«Чернишов потрапив в Київську ОДА не без участі Ігоря Коломойського, а в уряд - завдяки тому ж Ігорю Валерійовичу і Андрію Єрмаку, у якого конструктивні відносини з цим олігархом. Зараз у Коломойського, м'яко кажучи, не найкращі стосунки з Зеленським. То чому б його креатурі в Мінрегіоні дещо не пригальмувати реформу, що презентував гарант Конституції. Адже тоді нерозумно виглядає не Чернишов, а саме Зеленський», - зазначає видання.
 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Урядова гра з підприємцями країни. Третій місяць

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: