• Головна
 • Новини
 • Облрада доручила ЛОДА знайти 5 мільйонів на доплати медикам Львівщини

19.05.2020, 14:33

Облрада доручила ЛОДА знайти 5 мільйонів на доплати медикам Львівщини

Львівська облрада заслухала інформацію посадовців ЛОДА щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Львівщини та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу, та доручила ЛОДа вишукати додатково 5 млн грн на доплати лікарям за квітень.

Таке рішення депутати прийняли на сесії у вівторок, 19 травня, пише Zaxid.net.

За інформацією депутатів, станом на сьогодні медики взагалі не отримали обіцяних з держбюджету доплат за минулий місяць.

Відповідно до рішення, 5 млн грн будуть скеровані на доплати лікарям п'яти обласних установ: Львівської обласної інфекційної лікарні, Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, Центру легеневого здоров’я, Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (швидка) та дитячої лікарні «ОХМАТДИТ», а також медикам інших обласних лікарень, які самі захворіли на коронавірус. Доплати за квітень мають бути виплачені до 1 червня.

Як пояснив голова бюджетної комісії Олег Домчак, не всі медики на Львівщині, які лікують хворих на коронавірус, отримали у повному обсязі обіцяні урядом 300% надбавки до зарплати. Тому аби покрити брак коштів на премії лікарям, облрада виділила 5 млн грн з обласного бюджету.

Директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис, виступаючи на сесії, повідомив, що за березень понад 500 медиків, які були задіяні до лікування хворих на коронавірус, отримали доплати у 300% в повному обсязі. Натомість за квітень доплати медикам має здійснити Національна служба здоров'я України, тому впевненості у тому, що медики отримають 300% доплати, немає.

Як уточнила, своєю чергою, пресслужба ЛОР,  зокрема, буде вишукано кошти для фінансування заходів для подолання наслідків епідемії коронавірусу в обсязі 5 млн грн, у тому числі для:

- медиків Львівської обласної інфекційної лікарні, Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, Центру легеневого здоров’я, Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (швидка), Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», котрі були безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації хвороби COVID-19, для виплати різниці між обіцяними державою 300% до посадового окладу і коштами, які лікарня отримає з Національної служби здоров’я України за квітень 2020 року.

- надання разової допомоги працівникам комунальних некомерційних підприємств, у яких підтверджено діагноз захворювання COVID-19 і які пройшли стаціонарне лікування, за період 12 березня – 15 травня 2020 року.

Допомога надаватиметься у розмірі:

- двох посадових окладів для працівників Львівської обласної інфекційної лікарні, Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, Центру легеневого здоров’я, Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (швидка), Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».

- одного посадового окладу - для працівників інших медичних комунальних закладів Львівської обласної ради.

На сьогодні в області підтверджено коронавірус у 1098 мешканців Львівщини, серед яких 206 лікарів. Зважаючи на динаміку захворюваності, Орест Чемерис назвав недоцільним повне послаблення карантину в області.

Раніше, у березні, з обласного бюджету було виділено 20 млн грн на премії лікарям чотирьох згаданих лікарень. Наприкінці березня міський голова Львова Андрій Садовий підписав розпорядження про нарахування доплати у розмірі по 10 тис. грн медикам львівських ікарень, які працюють в умовах коронавірусної інфекції Covid-19. А медики міських лікарень, які самі захворіли на коронавірус, отримають по 20 тис. грн з міського бюджету Львова.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: