18.02.2020, 15:02

Новий президент Хорватії склав присягу

Новий президент Хорватії, соціал-демократ Зоран Міланович склав присягу й став пʼятим главою держави від проголошення незалежності 1991 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Croatia Week.

Як зазначається, Міланович склав присягу в канцелярії президента в загребському районі Пантовчак, а не на площі Сан-Марко, як це було раніше.

Урочиста інавгурація пройшла за участю 43 осіб - членів Конституційного суду, спікера парламенту, голови уряду й кількох міністрів, колишніх глав держави та найближчих родичів.

Виступаючи на церемонії інавгурації, Мілановіч сказав, що правда і бажання виборців повинні бути відокремлені один від одного, і що вибори - це не спосіб знайти правду, а досягти мирного компромісу між протилежними бажаннями різних людей.

"Мені здається, що є тільки один правильний шлях, і це повна та активна підтримка урядом академічної та наукової незалежності й незалежності судової влади та засобів масової інформації. Це найсильніший захист проти тиранії, будь-якої тиранії", - заявив він.

Відзначимо, що Міланович у другому турі виборів, який відбувся 5 січня, набрав більше голосів, ніж колишній президент Колінда Ґрабар Кітарович.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: