• Головна
 • Новини
 • Нобелівський лауреат Алексієвич – Лукашенку: Йди, доки не кинув народ у безодню громадянської війни

13.08.2020, 10:55

Нобелівський лауреат Алексієвич – Лукашенку: Йди, доки не кинув народ у безодню громадянської війни

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич, лауреат Нобелівської премії з літератури 2015 року закликала Олександра Лукашенка піти у відставку з поста президента країни.

Про це вона повідомила в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Я хотіла б сказати (Олександру Лукашенку - Ред.) те саме, що гарно сказала журналіст Світлана Калінкіна: "Йди красиво". Але вже не вийде, вже кров (пролилася). Йди, доки не пізно, доки ти не кинув народ у жахливу безодню, у безодню громадянської війни. Йди! Ніхто не хоче Майдану, ніхто не хоче крові. Лише ти хочеш влади. І це твоє бажання влади потребує крові», - звернулася Алексієвич до Лукашенка.

За словами письменниці, люди впевнені, що Лукашенко програв вибори Світлані Тихановській, і та була і залишається «символом змін, прагнення нового життя і чесності, самопожертви для народу і свого чоловіка».

Алексієвич заявила, що влада Білорусі оголосила війну своєму народу.

«По-моєму, влада оголосила війну своєму народу. Я бачу, як на очах суспільство радикалізується. Тому що те, як поводиться ОМОН, ми навіть не могли собі уявити... Ми бачили, як це відбувалося в інших країнах, але те, що у нас відбувається, коли стріляють в машину, де маленька дитина, і вона лежить вся в крові, коли вагітну жінку б'ють, затриманих придушують колінами», - зазначила вона.

Алексієвич також зазначила, що, за чутками, в Білорусі є багато російського ОМОНу.

«...Білоруси постійно підкреслюють, що ми мирні люди, ми не хочемо нікого вбивати, ми не хочемо нікого бити. А тут майже нелюдська, сатанинська лють, з якою діє ОМОН у нас, - мені важко повірити, що це білоруський ОМОН. Мені здається, що білоруські хлопці не могли б так бити своїх матерів і сестер. Це якось нереально», - сказала вона.

Як повідомлялося, 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. За оголошеними ЦВК попередніми результатами, чинний президент Олександр Лукашенко набирає 80,23%, в опозиційного кандидата Світлани Тихановської - 9,90% голосів.

У ніч на понеділок, 10 серпня, в містах Білорусі почалися акції протесту проти фальсифікації виборів. Силовики жорстоко розганяють протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати й водомети. З початку протестів було затримано близько 6 тисяч осіб. У лікарні потрапили щонайменше 250 осіб.

Утім, Світлана Тихановська була змушена покинути Білорусь, вона зараз перебуває у Литві.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Шанс на нове дихання

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: