• Головна
 • Новини
 • Наркоторговець-депутат Лопатинської ОТГ може вийти під заставу 20,7 млн грн

02.12.2019, 17:29

Наркоторговець-депутат Лопатинської ОТГ може вийти під заставу 20,7 млн грн

Загальна сума застави організаторам та учасникам викритого синдикату наркоторговців, який мав лабораторії у Львівській та Черкаській областях, становить понад 266 мільйонів гривень.

Про це повідомило Управління стратегічних розслідувань у Львівській області.

Отже, Галицький районний суд міста Львова обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою усім затриманим, причетних до виготовлення та збуту наркотиків як на території країни, так і за її межами. Також суд визначив розміри застави, у разі внесення якої  учасники «синдикату» можуть вийти на волю. 

Організаторам наркобізнесу - двом мешканцям Львівської області, один із яких є діючим депутатом об’єднаної територіальної громади та головою комісії з питань культури, освіти та спорту, суд обрав міри запобіжного заходу у вигляді  тримання під вартою, з правом внесення застави у розмірі 20,7 мільйонів гривень кожному. (Як вже відомо, одним із цих двох організаторів виявився  24 річний депутат Лопатинської ОТГ (Львівська область), тоді ще член партії «УКРОП» Сергій Феденишин). 

Ще тринадцятьох осіб суд арештував з правом внесення застави в розмірі 15 мільйонів гривень та трьох осіб залишив під вартою, із можливістю унесення застави в розмірі 10 мільйонів гривень.

Так, минулого тижня правоохоронці затриманли учасників злочинної організації, які займались виготовленням та розповсюдженням важких наркотиків не території України, Молдови та Білорусі. За попередніми підрахунками, групою реалізовано наркотичних засобів та психотропних речовин майже на 21 мільйон гривень.

Упродовж кількох місяців оперативники Управління стратегічних розслідувань та внутрішньої безпеки у Львівській області, слідчі Головного управління Нацполіції  Львівщини, за процесуального керівництва прокуратури області, документували та збирали докази, які б давали обґрунтовані підстави для затримання лідерів злочинної організації разом з її найактивнішими учасниками, а також повідомлення їм про підозру.

Провівши комплекс оперативних заходів,  правоохоронці встановили місця знаходження п’ятьох накролабораторій на території Львівської та Черкаської областей, потужності яких дозволяли у промислових масштабах виготовляти «товар». Збували наркотичні засоби та психотропні речовини як в обласних та найбільших районних центрах України (разом 106 населених пунктів), так і за її межі – на території Молдови та Білорусі. Для збуту частини виготовленої продукції, прийому та оплати замовлень, зловмисники використовували інтернет-магазин. Оплата замовлення здійснювалася через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти. 

Також існувала чітка ієрархія та розподіл ролей: контроль за функціонуванням лабораторій, їх охорона, «хіміки», «фінансисти», обслуговування інтернет-магазину, доставка продукції до складів зберігання, «кур’єри», «закладчики». Загалом функціонування наркобізнесу забезпечували більше 50 осіб - мешканці Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей.

Впродовж 26-27 листопада  правоохоронці провели  масштабну спецоперацію для припинення діяльності наркосиндикату із затриманням його лідерів і найактивніших учасників, у якій були задіяні майже півтисячі правоохоронців: оперативники Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Департаменту стратегічних розслідувань, Департаменту внутрішньої безпеки, слідчі поліції Львівщини, працівники прокуратури Львівщини, спецпризначенці КОРД та полків поліції особливого призначення різних областей України.

У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу було затримано 19 учасників злочинної групи, яким повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації, ч. 2, 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.  Діяльність нарколабораторій була припинена, вилучено понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, вартість яких склала більше 25 мільйонів гривень

Правоохоронці проводять подальші процесуальні заходи з метою притягнення усіх учасників злочинної організації до відповідальності.

Фото - народний депутат ВРУ (8 скликання) Олександр Шевченко і Сергій Феденишин (справа). Фото - із соціальних мереж

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Хто палить - той москаль!"

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: