• Головна
 • Новини
 • Нардепи хочуть узаконити собі право виступати у Раді мовою окупантів

26.02.2020, 11:55

Нардепи хочуть узаконити собі право виступати у Раді мовою окупантів

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3084, у якому пропонується дозволити виступи у парламенті мовами нацменшин із забезпеченням перекладу на українську.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради, де опублікована пояснювальна записка та текст законопроєкту.

Авторами проєкту закону є народний депутат фракції "Опозиційна платформа – За життя" Олег Волошин і депутат фракції "Слуга народу" Максим Бужанський.

"У законопроєкті пропонується закріпити такі норми: мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія Закону України "Про державу службу", є державна мова; відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України", - йдеться у пояснювальній записці.

Також у документі пропонується встановити, що народні депутати України та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України "Про державу службу", на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України.

"У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки", - пропонують автори законопроєкту у пояснювальній записці.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, цей законопроєкт було зареєстровано 18 лютого, а 21-24 лютого направлено на розгляд різним комітетам. Профільним комітетом визначено комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. Наразі на сайті парламенту немає жодного висновку комітетів щодо законопроєкту №3084.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: