• Головна
 • Новини
 • Нардеп Дубінський звинуватив Шмигаля, що той хоче запровадити мито в інтересах Ахметова

19.03.2020, 13:39

Нардеп Дубінський звинуватив Шмигаля, що той хоче запровадити мито в інтересах Ахметова

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль хоче запровадити мита 65% на постачання електроенергії та вугілля з Росії на користь олігарха Ріната Ахметова, стверджує нардеп Олександр Дубінський.

Нардеп Олександр Дубінський розповів про спробу прем'єр-міністра Дениса Шмигаля лобіювати інтереси олігарха Ріната Ахметова.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, - пише УНІАН 

"Не пробувши й місяця на чолі Кабміну, колишній ахметовський працівник протягує через Кабмін схему, ще крутішу «Роттердам+». Як і всі чорні справи останніх 6 років, це рішення також буде подаватись суспільству як «патріотичне» - введення мита 65% на постачання електроенергії та вугілля з Росії. Хоча, насправді, мова йде про банальний схематоз - створення умов для підвищення ціни вугілля, 80% якого в Україні видобуває Ахметов, і тарифів на електроенергію, 65% якої також виробляє Ахметов - з вугілля. Тому Ахметову (і тому Шмигалю) вкрай невигідне вугілля з РФ, яке коштує зараз майже вдвічі дешевше, ніж ахметівське", - повідомив Дубінський.

Він зазначив, що ціна вугілля на біржі в Роттердамі сьогодні майже в два рази нижча, ніж ціна вугілля в Україні. "При тому, що майже все вугілля в країні продає ДТЕК. І більшу його частину – всередині власного холдингу, своїм ТЕС. В результаті, в Україні для юридичних осіб (підприємства, магазини, садочки, школи – все, що не населення) найдорожча електроенергія в регіоні", - повідомив Дубинський.

Нардеп також стверджує, що у Ахметова найвищий прибуток від продажу вугілля. "ДТЕК "Павлоградвугілля" - основний вуглевидобувний актив Ахметова за 2019 рік показав чистий прибуток 6,7 млрд грн. Ще 3,5 млрд грн прибутку у «ДТЕК Трейдинг» - компанії, яка купує вугілля шахт у Ахметова і продає його ТЕСам Ахметова. І цей прибуток стане ще більше через те, що у ДТЕК монополія (90% видобутку вугілля в країні і 63% теплової генерації)", - повідомив нардеп.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: