• Головна
 • Новини
 • На найвищій горі Львівщини планують капличку. Науковці проти

12.06.2020, 16:55

На найвищій горі Львівщини планують капличку. Науковці проти

У 2017 році на горі Пікуй вже встановили статую Ісуса Христа. Тепер місцева парафія ПЦУ планує збудувати капличку, щоб зробити вершину об'єктом паломництва

Проти такої ідеї виступають науковці. Відповідне звернення вони скерували до Турківської районної ради, пише Zaxid.net.

Про ідею спорудження каплички на горі Пікуй заявив отець Іван Гайванович – парох релігійної громади ПЦУ у селі Верхнє Гусне Турківського району, що розташоване біля підніжжя Пікуя.

За словами отця Гайвановича, ідея церкви полягає в тому, щоб збудувати під вершиною гори Пікуй каплицю і здійснювати на вершину паломницькі походи.

«Моя перша ініціатива, коли я прийшов сюди, було зійти перший раз на Пікуй. Тут так велично, так гарно. На самій вершині Пікуй розташована фігура Спасителя. Треба під вершиною гори Пікуй поставити святиню, яка буде прикрасою і буде найвищою точкою православ’я в Україні. І хотілося розвинути нашу гору Пікуй, щоб була паломницька діяльність», – розповідає отець Іван Гайванович.

Будувати каплицю планують із каменю, який візьмуть зі схилів гори Пікуй, адже довезти будматеріали на гору вкрай важко. Сільський голова села Верхнє Гусне з населенням менше 700 осіб Іван Ільницький розповів, що мешканці села підтримують плани щодо будівництва каплички на Пікую.

Натомість, як йдеться далі у публікації, голова Турківської РДА Віталій Баб’як заявив, що нічого не знає про проект будівництва каплички на горі Пікуй. Він зазначив, що жодних документів щодо такого будівництва не видавав і не отримував.

Тим часом наукова спільнота уже відреагувала на ініціативу церкви щодо будівництва каплиці на Пікую. Провідний науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України Оксана Марискевич розповіла, що будівництво на горі Пікуй може негативно вплинути на рідкісні і зникаючі види рослин, які збереглися на вершині гори. Науковці також негативно відреагували на пропозицію збудувати капличку з каміння, яке розташоване на вершині гори.

«Якраз на цьому камінні і зосередженні найбільш рідкісні види рослин, які зустрічаються на тій території. З природоохоронної точки зору та здорового глузду (небезпека потрапляння блискавки), ми вважаємо, що споруджувати сакральні об’єкти такого плану як каплиці на вершинах гір недоцільно», – зазначає Оксана Марискевич.

Інститут екології Карпат НАН України 10 червня надіслав звернення до Турківської районної ради щодо недопущення будівництва каплиці на горі Пікуй.

Фото: з відкритих джерел

Гора Пікуй має висоту 1408 метрів, вона є найвищою вершиною у Львівській області. Гора розташована на межі Львівської і Закарпатської області і є найвищою точкою Вододільного хребта українських Карпат. На вершині Пікуя вже розташовані стовп-обеліск, два хрести, а також у 2017 році тут встановили статую Ісуса Христа.

Нагадаємо, нещодавно Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника заявив про початок будівництва Хресної дороги на гору Піп Іван Чорногірський. Ця ідея викликала негативну реакцію у науковому середовищі та була відкладена.

фото Zaxid.net

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: