• Головна
 • Новини
 • На дні Маріанської западини знайшли пластикове сміття

14.05.2019, 12:05

На дні Маріанської западини знайшли пластикове сміття

Американський дослідник знайшов пластикове сміття на дні океану під час встановлення рекорду на глибоке занурення, повідомила BBC. Віктор Весково занурився на глибину близько 11 км в найглибшу западину світу — Маріанський жолоб у Тихому океані.

Він провів чотири години, досліджуючи дно западини. Дослідник виявив морських істот, а також знайшов пластиковий пакет і обгортки від цукерок. Це третій раз, коли людина змогла досягти найбільших глибин океану.

Перше занурення на дно Маріанського жолоба здійснили в 1960 році лейтенант ВМС США Дон Уолш і швейцарський інженер Жак Пікар в апараті під назвою "батискаф "Трієст". Через півстоліття, у 2012 році режисер Джеймс Кемерон здійснив одиночне занурення на підводному апараті.

Останнє занурення сягнуло глибини 10 927 метрів — на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Таким чином Віктор Весково став новим рекордсменом.

Під час експедиції були виявлені сліди людської діяльності на планеті — пластикове сміття. Раніше інші експедиції такого не бачили.

Щорічно в океани потрапляють мільйони тонн пластику, але про те, де він врешті-решт опишняється, відомо небагато.

За словами команди, їм також вдалося відкрити чотири нових види ракоподібних, яких називають бокоплави або амфіподи. Учасники експедиції кажуть, що бачили кільчастого хробака типу ехіури на глибині 7000 метрів і рожевого морського слимака на глибині 8000 метрів.

Тепер вчені планують перевірити, чи містять істоти, зразки яких вони зібрали, мікропластик. Нещодавні дослідження показали, що це є поширеною проблемою навіть для тварин, що мешкають на глибині.

Раніше повідомлялося, що забруднення океану пластиком обходиться світу в $ 2,5 трильйона на рік.

DT.UA 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Світ

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

  Василь Чорний

  Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

  Дмитро Снєгирьов

  Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: