• Головна
 • Новини
 • На Тернопільщині знайдено унікальні артефакти козацької доби

26.10.2021, 15:34

На Тернопільщині знайдено унікальні артефакти козацької доби

Під час цього дослідження з'ясувалося, що найранніший горизонт міського будівництва населеного пункту - XV-XVI століття.

На Тернопільщині археологи розкопали унікальні артефакти 18-го століття. Знахідки було виявлено на території міста Залізці. Про це йдеться у повідомленні Залеозецького краєзнавчого музею, передає Кореспондент.

"Серед виявлених артефактів надзвичайно цікавою і рідкісною знахідкою є шкіряний ремінь 18-го століття. Його виконано із тришарових пасмів шкіри, добре прошитих по краях. У центрі - оригінальний отвір для пряжки язика і лінія з отворами, які вже були зроблені в процесі використання виробу. В Україні дуже мало місць, де такі речі з органічної речовини добре збереглися в археологічних шарах", - ідеться в повідомленні.

Одним з найунікальніших артефактів є бронзове кільце, на якому чітко видно орнамент - троянда вітрів - "візитівка" козацької доби.

"З того ж історичного періоду ми відкрили для себе чимало різноманітних страв XV-XVII століть, зокрема типово міських за своєю природою. Це іригаційні чаші, муфти і скляні чашки, керамічні колиски, металеві вироби. Ми продовжимо розкопки, щоб отримати нові дані про історико-культурне середовище нашого міста і його околиць", - відзначили археологи.

Ці розкопки пролили світло на хронологію будівництва стародавнього центру міста. З'ясувалося, що найранніший горизонт міського будівництва Залізців - XV-XVI століття.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: