Львівщина у 2022 році зібрала майже 9,5 тис. тон гречки. Цей показник є в 2,5 рази більшим від врожаю 2021 року.
Досягти таких результатів львівським аграріям вдалось завдяки збільшенню посівних площ на 70% до 6,3 тис. га. Разом з тим за рік зросла середня врожайність гречки на 37 % до 14 ц/га.
Втім гречка на Львівщині досі є нішевою культурою, в області її професійним вирощуванням займаються близько 150 аграріїв. Складність вирощування цієї культури обумовлена кількома факторами. По-перше, гречка має відносно невисоку врожайність і, відповідно, вищу собівартість, у порівнянні з іншими зерновими культурами. По-друге, до війни наші виробники постійно відчували тиск на ціну гречки завдяки постійному зростанню її імпорту.
"У цьому році цінова ситуація на ринку кардинально змінилась. Через скорочення виробництва у степовій зоні та зниження обсягів імпорту ціни на гречку в Україні сягнули рекордного рівня. Львівські аграрії передбачили такий розвиток подій ще навесні, тому і прийняли рішення розширювати посіви", – розповідає директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.
За її словами, департамент стимулював виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону у 2022 році. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії мали можливість відшкодовувати до 50% вартості високорепродуктивного насіння гречки. Програмою скористались 8 суб'єктів господарювання, які придбали та висіяли 30 тонн насіння гречки на площі 314,5 га.
Найбільше посівів гречки (понад тисячу гектарів) були у Золочівському, Самбірському та Червоноградському районах.
Упродовж останніх восьми років посівні площі даної культури аграрії області то збільшували, то скорочували. Проте за останні 4 роки вирощування гречки набирає обертів, зокрема з 2019 року площі щорічно збільшувались.
Довідково: гречка є єдиною незлаковою рослиною в групі зернових культур. Крупа з неї має високі споживчі, смакові й дієтичні якості.
У зерні гречки містяться органічні кислоти (лимонна, яблучна, малеїнова, щавлева), які сприяють кращому засвоєнню не тільки гречаної каші, а й інших страв, які вживаються після неї. До складу зерна гречки входять такі цінні вітаміни, як B1, В2, В6, Р (рутин), необхідні для нормальної фізіологічної діяльності людського організму. Цим визначається цінність гречки як лікувально-дієтичного продукту харчування.
За часів Незалежності українська гречка стала жертвою ринкової конкуренції. Китайське чи російське зерно, навіть нижчої якості, виявилися дешевшими, тож площі, відведені під цю культуру в Україні скорочувались, і гречка перейшла в ранг нішової культури.
За темою
- Міноборони повертає громадський контроль над закупівлями майна, ПММ та харчів
31.01.2023, 21:36
- Ворог пошкодив п’ять високовольтних підстанцій під час останньої атаки – Шмигаль
27.01.2023, 21:24
- Концепцію податкової реформи узгодять з міжнародними партнерами – Шурма
24.01.2023, 22:31
- У ДТЕК заявили, що дефіцит електроенергії зберігатиметься, поки Україна не поверне Запорізьку АЕС
20.01.2023, 16:52
- "Укрнафта" відмовлялася постачати нафтопродукти армії, тому її передали у власність держави — ОП
18.01.2023, 22:43
Обговорення
Економіка
ТОП
У Києві блогери знущалися над дівчатами під час стрімів: поліція проводитить обшуки
На Львівщині поліція спільно з військкоматами проведе рейди по розважальних закладах для актуалізації обліку військовозобов’язаних
Завтра Львів попрощається з Героєм Олегом Хмілем
На Львівщині правоохоронці викрили лікарів, які вимагали хабар у військовослужбовця
Україна перебуває напередодні дуже активної фази війни – розвідка
ФОТО
Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний
Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський
ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ