• Головна
  • Новини
  • На Львівщині громада села бунтує проти зміни директора школи

20.07.2021, 15:28

На Львівщині громада села бунтує проти зміни директора школи

Грушівська громада – проти призначення нової директорки в сільській школі.

Люди кажуть, що конкурс на посаду відбувався з грубими порушеннями, а нова директорка отримала перемогу лише для того, аби в майбутньому школу закрили, – повідомляє Еспресо.Захід. 

У Грушівській гімназії №2, що на Дрогобиччині, – понад сотня учнів. У школі повністю забезпечений навчальний процес, кажуть батьки, а тому категорично проти нового керівництва, а тим паче закриття чи реорганізації навчального закладу. 

Представниця батьківського комітету пані Оксана, двоє дітей якої навчаються в цій гімназії, каже, що нову директорку ніколи не бачили й новиною про її призначення батьки вражені.

"Ані я, ані будь-хто інший з батьків не знає, що це за людина. Усі батьки шоковані і, звичайно, проти. А ще, за нашими спостереженнями, коли призначають нових директорів, то невдовзі закривають школи. Вчора ми були в Меденичах і нам озвучили, що йти три кілометри в школу для дитини – це небагато. Здається, що до того йде: спершу поміняють директора, згодом закриють школу. Поставлять свою людину і зможуть тоді робити, що захочуть. Іншого пояснення я не маю. Переконана, що конкурс на посаду директора відбувся з порушеннями".

Те, що конкурс провели з порушеннями, запевняє і його учасниця, директорка школи впродовж останніх 27 років Ганна Гіщак. Свою позицію вона має намір доводити в суді. 

"Під час підготовки та проведення конкурсу відбулися порушення Закону україни про освіту, а саме – не було оприлюднено на сайті Меденицької ОТГ подачі кінцевого строку подачі документів для участі в конкурсі. Мав бути вказаний термін, відколи документів не приймають. 

Наступне –  не було оприлюднено етапів проведення конкурсу, тобто про дату його проведення. Конкурс мав відбутись 16 липня, але з невідомих причин його перенесли на 19 липня. Про це мене як учасника конкурсу офіційно не повідомили. Я сама вже телефонувала й дізнавалася".

У непророзорості конкурсу переконаний і депутат Дрогобицької районної ради Андрій Сливич. 

"Конкурс директорів, за законодавством, мусить відбуватися. Але коли проводили цей конкурс, то зробили все для того, аби чинна директорка школи пані Ганна Гіщак його не пройшла. Було багато впливу сторонніх осіб. Опоненти вже мали заготовки відповіді на запитання, які були на конкурсі. 

Зауважу, що інша конкурсантка на посаду директорки – з іншого села. Вона була директором початкової школі у селі Биків, але цю школу закрили. А до того подавалася на конкурс у селі Бистриця й там його не пройшла", – розповів Андрій Сливич.

Громада Грушева зібрала сотні підписів за те, аби результати конкурсу було скасовано. 

"Написали заяву у Дрогобицьку й обласну прокуратуру про те, що конкурс був упереджений. Громада села Грушів зібрала 350 підписів, щоб його результати скасували. Бо вже неодноразово піднімали питання про закриття цієї школи, а чинна директорка цю школу зберігала".

У Меденицькому відділі освіти кажуть, що були готові до такого розвитку подій. Кажуть: людям буває важко попрощатися з посадою. Виконувачка обов'язків начальника відділу освіти Меденицької ОТГ Леся Ладанай була особисто присутня на конкурсі на посаду директора й не помітила жодних порушень.

"Я була присутня на конкурсі й не бачила порушень – ані з боку конкурсної комісії, ані з боку самих кандидатів на посаду директорів. Усе пройшло згідно з чинним законодавством. У нас є відеофіксація, яку плануємо виставити на сайт селищної ради, можна буде переглянути відео. Ми були готові до того, що один з учасників буде оскаржувати питання у суді. Людині важко відпустити посаду. Якщо один з учасників конкурсу писатиме звернення у правоохоронні органи, то конкурсна комісія за потреби надасть відповідну інформацію", – запевнила чиновниця.

Кажуть, якщо дії комісії визнають неправомірними, тоді знову створять конкурсну комісію, а конкурс у цій школі відбудеться повторно. Натомість про закриття гімназії не йдеться. Принаймні цього року, а як буде далі – прогнозувати не беруться.

"Цю школу ніхто не закриватиме. Школу закривають, коли немає певної мережі. А там дітей достатньо. Зараз немає таких підстав. На майбутнє могла би бути невеличка реорганізація. Яка саме – сказати вам не можу, бо ми не знаємо, що буде завтра. Усе залежатиме від навантаження дітей у класі. На наступний навчальний рік школа функціонуватиме, а далі ми не знаємо", – підсумували у відділ освіти.

Нагадаємо,  на Львівщині вже з 1 першого вересня 25 освітніх установ залишаться пусткою. Найбільше освітніх закладів закриють у Дрогобицькій ОТГ. Тут з 1 вересня не працюватимуть 8 шкіл: одна в самому Дрогобичі, ще 7 – в інших населених пунктах громади.

  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: