• Головна
  • Новини
  • На Бурштинській ТЕС пояснили ситуацію із зупинкою двох енергоблоків

16.09.2021, 12:39

На Бурштинській ТЕС пояснили ситуацію із зупинкою двох енергоблоків

14 вересня 2021 року на Бурштинській ТЕС відбулися дві зупинки енергоблоків: №1 та №5. Для компенсації відпуску електроенергії та забезпечення стабільності в Бурштинському енергоострові, енергетики станції оперативно ввімкнули в мережу блок №8.

Про це повідомив департамент із комунікацій ДТЕК Енерго.

Враховуючи те, що один блок Бурштинської ТЕС перебуває в консервації, а ще чотири –  в стадії ремонтів, в роботі залишилося п’ять енергоблоків – №7,8,9,10 та 12. Станція несла навантаження 765 МВт для максимального забезпечення власними потужностями потреб споживачів Бурштинського енергоострову.

Причина зупинки блоків - свищі на котлах, в результаті яких вони наразі знаходяться в ремонті. Часті виходи блоків в ремонти викликані наслідками тривалої системної кризи в енергетичній галузі, яка набула критичного рівня в останні місяці. Аномально низькі тарифи, які не покривали мінімальної собівартості виробництва будь-якого виробника електроенергії, невирішене питання боргів на балансуючому ринку (11 млрд грн перед усіма учасниками ринку, з яких 1,9 млрд грн - перед генераціями ДТЕК Енерго) тривалий час ставили теплову генерацію на межу виживання.

В умовах, коли дві третини енергоблоків теплових електростанцій і третина блоків атомних електростанцій були вимушені зупинитися, ТЕС ДТЕК Енерго працювали на максимумі. Тільки за 8 міс. 2021 року в порівнянні з 2020-тим ДТЕК Бурштинська ТЕС збільшила відпуск електроенергії на 47% до 4.6 млрд кВт*год. Але працювати в такому кризовому режимі тривалий час було технічно неможливо.

Попри нещодавню кризу в енергетиці та завдяки нормалізації у серпні ситуації на ринку електроенергії в компанії змогли акумулювати необхідні ресурси для підготовки підприємства до опалювального сезону. До кінця року ДТЕК Бурштинська ТЕС відремонтує енергоблоки та пристанційне обладнання на суму близько 223 млн грн. Сумарна вартість ремонтів на станції у 2021 році очікується на рівні 534 млн грн.

Крім того, для забезпечення стабільності української енергосистеми та надійності проходження опалювального сезону, з 16 серпня на Бурштинській ТЕС був виведений з консервації та включений в мережу енергоблок №1. Також проводяться відновлювальні роботи на блоці №2 з метою його подальшого виведення з консервації.

Довідка.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

ДТЕК – найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства компанї видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. 

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн. 100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.­ 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: