13.03.2020, 10:10
НБУ відправлятиме усю готівку на “карантин”, а платіжні картки рекомендує дезінфікувати
Національний банк рекомендує максимально перейти на безготівкові розрахунки на період карантину.
Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
"Поширення коронавірусної інфекції Covid-19 підштовхує світ шукати шляхи для протидії їй. Національний банк України також прагне допомогти банківській системі, бізнесу та громадянам запобігти розповсюдженню вірусу. Враховуючи рекомендації Всесвітньої організації здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України, а також досвід інших країн світу, Національний банк пропонує застосовувати насамперед заходи, які дозволять убезпечити себе під час операцій з готівкою: ретельно мити руки після застосування банкнот та монет, особливо перед вживанням їжі; після контакту з банкнотами та монетами не торкатися обличчя (очей, носа, рота), використовувати безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі, розрахунки за допомогою Apple Pay, Google Pay, смартфонів та розумних годинників, чипованих платіжних карток", - йдеться в повідомленні.
У Нацбанку рекомендують також періодично дезінфікувати платіжні картки, мобільні пристрої, кулькові та чорнильні ручки, за допомогою яких можуть проставлятися підписи на квитанціях, платіжних документах.
Тому саме зараз звичка до безготівкових розрахунків може стати у пригоді. Так, у цей період можна: замовляти й оплачувати продукти та товари онлайн; не відвідувати банківські відділення й обрати дистанційне обслуговування, здійснювати комунальні платежі за допомогою онлайн-сервісів банків чи платіжних операторів та у транспорті користуватися безготівковою оплатою за допомогою платіжної або транспортної картки.
З метою зменшення ризиків поширення коронавірусу готівка, яку Національний банк України отримуватиме від банків, спочатку зберігатиметься в окремому сховищі впродовж щонайменше 14 днів. Лише після цього періоду зберігання здійснюватиметься обробка банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.
За темою
- На Львівщині чоловік видурював у людей гроші, призначені нібито на лікування пораненого бійця
17.02.2023, 16:46
- Гривня стала однією з найприбутковіших валют у 2021 році - Bloomberg
01.10.2021, 13:01
- Сьогодні українській гривні виповнюється 25 років
02.09.2021, 14:08
- В Україну надійшло грошових переказів на $6 млрд
01.08.2021, 14:59
- Євросоюз змінив правила ввезення готівки
03.06.2021, 16:09
Обговорення
Економіка
ТОП
На Запорізькому напрямку військові знищили "Сонцепьок" окупантів
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми