• Головна
 • Новини
 • НАБУ проводить обшуки у колишній фірмі Гонтаревої, що допомогла Ахметову наварити додаткові мільярди на тарифах

19.07.2019, 13:13

НАБУ проводить обшуки у колишній фірмі Гонтаревої, що допомогла Ахметову наварити додаткові мільярди на тарифах

Національне антикорупційне бюро України проводить обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві у рамках так званої справи "Роттердам+".

Про це з посиланням на заяву компанії повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Компанія заявляє, що раніше повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації, і розцінює ці слідчі дії "не інакше як спробу чинити на неї тиск, який має явний політичний контекст".

"Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньою владою і її оточення реформами, проведеними їх попередниками, деякі з яких раніше працювали в ICU", - зазначається у заяві компанії 19 липня.

У ньому вказується, що група працює в штатному режимі, проте в даному випадку терпить супутній збиток, так як є суб'єктом економічної діяльності і не має ніякого відношення до політичних процесів у країні.

Згідно з повідомленням ICU, обшук проводиться в рамках так званої справи "Роттердам+" - відкритого в березні 2017 року кримінальної провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення (№52017000000000209).

"Як законослухняна компанія, ICU забезпечила повне сприяння правоохоронцям, у черговий раз надавши всі витребувані документи. Претензій з боку правоохоронних органів щодо даних угод в компанію не надходило", - наголошується у заяві.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING інвестгруппа ICU - незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи. Під її управлінням перебувають активи в обсязі понад 500 млн дол.

Власником групи є її топ-менеджмент: керуючим партнерам Макарові Пасенюку і Костянтину Стеценку належить відповідно 45,011005% і 44,992663% акцій, ще 9,996332% - екс-міністру енергетики і вугільної промисловості Володимиру Демчишину. Колишній донедавна співвласник компанії Олександр Вальчишен у 2019 році продав свій пакет 6,58474% керуючим партнерам.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією п'ятого президента Петра Порошенка парламент у червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку.

Крім цього, деякий час у ICU працював Дмитро Вовк, який згодом очолив НКРЕКП.

Як повідомлялося, Солом'янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. із купівлі в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період із березня 2015 року по квітень 2016 року і їх продажу з квітня 2016 до кінця 2017 року.

"У ході досудового розслідування встановлено, що компаніями - ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи ICU, де раніше працював глава НКРЕКП, у період із вересня 2015 року по травень 2016 року на Ірландській фондовій біржі здійснювало купівлю цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc", - зазначено в судових матеріалах.

За даними НАБУ, після ухвалення НКРЕКП Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули "Роттердам+") вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

"Зазначені факти можуть свідчити про те, що завдяки ухваленою головою та членами НКРЕКП постановою №289 вартість куплених ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки", - зазначається у матеріалах НАБУ.

У ICU спростовують всі звинувачення і заявляють, що всі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності з законодавством.

НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах генкомпаній при затвердженні формули "Роттердам+".

НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію з квітня 2016 року.

В Україні інвестгрупі ICU належить банківська група "Авангард", в яку, крім однойменного банку, входять також ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", компанія з управління активами "Інвестиційний капітал Україна", КУА - Адміністратор пенсійних фондів "АПінвест".

У її складі також відкритий пенсійний фонд "Династія", закритий недиверсифікований корпоративний інвестфонд "Інвестиційний капітал - стабільне зростання" і венчурні КІФ "Відновлення", "Інфініті профіт" і адвентура ".

ICU в 2018 збільшила активи під управлінням в Україні на 14% - до 3,5 млрд грн.

Нагадаємо, що в цю п'ятницю, 19 липня, НАБУ також проводить обшуки в корпорації "Богдан", а також в клубі "5 елемент".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: