• Головна
 • Новини
 • МОЗ оновило перелік країн з «червоної» зони: там опинились Ізраїль, Іспанія та Чехія

19.09.2020, 15:55

МОЗ оновило перелік країн з «червоної» зони: там опинились Ізраїль, Іспанія та Чехія

Міністерство охорони здоров’я оновило перелік країн «зеленої» та «червоної» зон. З останньої в’їхати до України можна лише з обмеженнями.

Список опубліковано на сайті МОЗ, про це пише Громадське.

Так, до «червоної» зони увійшли 48 країн, серед яких Франція, Іспанія, Ізраїль, Чехія, Мальдіви, Молдова.

Цей розподіл відбувається за таким критерієм: до червоної зони відносять країни, в яких за останні два тижні кількість підтверджених випадків коронавірусу в розрахунку на 100 тисяч населення вища, ніж показник в Україні. Якщо менше, то країну включають до «зеленої» зони.

країни червоної зони

країни червоної зони

Фото: 

МОЗ

На графіці можна побачити, що в деяких країнах цей показник невідомий, однак вони все одно у «червоні» зоні. Вочевидь, це пов’язано з тим, що ситуація з коронавірусом у країні погана, однак точної статистики немає через різні причини.

Наприклад, у випадку з Туркменістаном така ситуація склалась через «дивні рішення» влади — у країні заборонили навіть говорити про коронавірус.

Що ж за обмеження у «червоній» зоні?

Ті, хто приїжджають в Україну з таких країн, повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або упродовж доби здати ПЛР-тест. Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, що прибувають з таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, в якій вказано, чи пускає відповідна країна громадян України і якщо пускає, то чи є якісь додаткові умови.

Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців (але є низка виключень). Водночас деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов (дивись мапу МЗС).

Загалом до країн ЄС з України можуть в'їхати:

 • ті, хто прямують на навчання; 
 • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
 • моряки, що прямують на судно; 
 • медики та дослідники;
 • сезонні працівники;
 • висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Попри зручну інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, в яку вони планують прямувати.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Де вони взяли ці маєтки?

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: