29.09.2021, 17:59

Львів’ян запрошують на показ фільму «Повернення»

У п’ятницю, 1 жовтня, о 18.30 у великій сесійній залі ЛМР відбудеться прем’єра фільму «Повернення» і супровідна розмова між автором одноіменної книги Філіпом Сендсом та директоркою Центру міської історії Софією Дяк.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Тематика розмови охоплює питання про те, як впливають повернення на різні способи оповіді історії міста. Яку причетність відчуваємо ми, мешканці міста, де повоєнне життя розгорталося у місцях, які раніше населяли інші? Як історії повернення, а також історії про відмову повертатися, можуть допомогти переосмислити поняття громадянства і прав у прикладах співмешкання і небайдужості, виходячи за межі простору і часу? Яке місце історії Львова у глобальній розмові про права і правосуддя та як такі спадки визначають наше теперішнє?

Подія є частиною програми «Місто і травма: розмови у рік Лема», що організована Центром міської історії та Café philosophique Lviv у Львові в рамках відзначення 100-річчя Станіслава Лема та у співпраці з Львівською міською радою та видавництвом «Човен».

Робочі мови – українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

Довідка

У перші листопадові дні 2017 року група подорожніх прибула на західну Україну до Львова. Ці новоприбулі гості вже знали місто і привезли з собою численні спогади про нього, пов’язані з важкими подіями Другої світової війни. Надихнув їх один чоловік, який сам уперше побував тут 2010 року, щоб прочитати тут лекцію про витоки міжнародного права. Юрист, викладач і автор, Філіп Сендс зумів простежити коріння своєї родини саме у цьому місті та в його околицях. Наприкінці осені 2017 року, чергове поєднання зі Львовом ознаменується відкриттям пам’ятних знаків, міжнародною академічною конференцією та мистецьким виступом у культурному осерді міста.

Ці події листопада 2017 року лягли в основу документального фільму «Повернення», створеного Центром міської історії та кінокомпанією "Young & Hungry production". Фільм досліджує особисті і вагомі причини повернення як особисту відповідь на від’їзд, який відбувся у далекому минулому. Він розповідає історію Філіпа Сендса про пошук своєї сім’ї, історію міжнародного права та місце цього міста під різними назвами: Lwów, לעמבערג‎‎, Львів.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: