• Головна
 • Новини
 • "Львівводоканал" збитковий: тариф - 15 грн, а собівартість – 28 грн

12.09.2019, 10:47

"Львівводоканал" збитковий: тариф - 15 грн, а собівартість – 28 грн

В.о. Директора ЛКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович зазначив, що за останні роки підприємство перетворилось на дотаційне і не вистачає коштів на заплату та електроенергію, тож говорити про боротьбу з втратами води не доводиться.

Про це він заявив на засіданні комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міської ради, що відбулось 10 вересня, - повідомив Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради. 

«На водоканалі є три найважливіші проблеми: втрати води, енергомісткість підприємства та питання тарифу. У нас тариф 15 грн, а собівартість – 28 грн. Позиція національно комісії – не підвищувати тарифи, не залежно від того, яка фактичною є собівартість послуг. Ми провели переоцінку активів, це теж шлях до вирішення питання. Міжнародний аудит показав 7,2 млрд. грн. Якщо б ми могли завести 7,2 млрд грн в актив, тоді б амортизація була близько 500 млн грн. Тоді б питання вирішилось. Тариф тоді би склав 32 грн.

У нас є пропозиція, але для цього треба зробити політичне рішення. Необхідно в один момент усі активи передати місту по старій балансовій ціні. А потім місто могло б передати активи підприємству, але уже по ринковій ціні», - зазначив Дмитро Ванькович.

Водночас на засіданні комісії заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк зазначила: «Що стосується фінансової складової, тобто зарплати та електроенергії, ситуація є непроста. НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) не підвищує тарифи і не коригує. Ми подавали пропозицію з підвищення зарплати до 11 тис 500 грн. Зараз зарплата середня у «Львівводоканалі» становить 7 тис. 700 грн, НКРЕКП погодила 8 тис. 900 грн. Також є питання транспортування електроенергії, за це водоканал має щомісячно сплачувати 3 млн 800 грн. Ці кошти не закладені в тарифі».

Також Ірина Маруняк додала: «Якщо говорити про готовність до зими, то мережі Водоканалу не готові в повній мірі, у зв’язку з тим, що в середньому ми маємо 10-13 витоків води. Люди працюють у будні і вихідні дні у важких умовах».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Михайло Цимбалюк

  Проект LIFT – це пошук ефективних чи насмішка з наївних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: