31.03.2024, 20:03

Львівський органний зал кличе на квітневі концерти

У квітні 2024 року у Львівському органному залі заплановано 42 події. Серед них на особливу увагу заслуговує серія концертів з новою українською музикою у рамках стратегії Ukrainian Live.

Про це повідомляє пресслужба Львівського органного залу.

6 квітня відбудеться концерт “Музика молодих львівських композиторів” – спільний проєкт Львівського органного залу та Львівської національної музичної академії імені Лисенка. Музика молодих львівських композиторів, написана під час повномасштабної війни, звучатиме наживо, як голос молоді, яка живе і рефлексує, мріє, бореться і продовжує творити. Виконавцями творів будуть також студенти музичної академії. Кураторами проєкту є співдиректори Львівського органного залу Тарас Демко, Іван Остапович, композитори, доценти кафедри композиції Львівської національної музичній академії імені Миколи Лисенка – Остап Мануляк та Богдана Фроляк.

7 квітня на відвідувачів чекає історична премʼєра – Симфонія №2 Віктора Камінського, яка була написана у 1980-х роках, але з того часу так ніколи і не виконувалася.

Симфонія отримала назву “Славень Дніпру-Славутичу” і присвячена символам могутнього Дніпра та провідникам нації Богдана Хмельницького та Тараса Шевченка, що гуртують та надихають покоління, яке сьогодні в черговий раз доводить свою незламність та незалежність. 

Партія хору написана на вірші відомого поета сучасності Богдана Стельмаха, творчість якого була під неофіційною забороною в радянський період. Симфонію в Органному залі виконають Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії та Львівський муніципальний хор “Гомін”. Дириґент – Іван Остапович.

Рівно за тиждень, 14 квітня, відбудеться симфонічний концерт "Земля предків", де звучатиме музика сучасних українських композиторів і зокрема три премʼєри! Уперше буде виконано Концертну увертюру “Земля предків” та “Чотири слова про коломийку” Дмитра Малого, а також Концерт-колаж для оркестру у трьох частинах Володимира Богатирьова. Завершить симфонічний вечір Симфонія “Дерево снів” Івана Остаповича.

Квітень буде відзначений виконанням всесвітньої класики молодими музикантами.

20 квітня запрошуємо на “Бах. Гендель. Орган і вокал”, де відомі арії з кантат, мес та опер Баха й Генделя звучатимуть у виконанні студентів кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії та соліста Львівського органного залу Віталія Дворового.

23 квітня талановиті музиканти Марина Громадська, Сільвія Фудела, Вероніка Педорич, Дмитро Ніколаєв та Уляна Сельська презентують програму з квінтетів українця Василя Барвінського та чеха Антоніна Дворжака. “Вишукана інструментальна музика” підкорює своєю витонченістю та мелодійністю, у виконанні струнного квартету та фортепіано.

Не обійдеться також і без світових бестелерів. 17 квітня на сцені Органного зучатимуть одразу “Чотири роялі” Андрій Макаревич, Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька та Меланія Макаревич дивуватимуть віртуозними творами Баха, Сен-Санса, Ліста.

21 і 22 квітня у Львівському органному залі звучатиме Реквієм Вольфганга Амадея Моцарта. Запрошуємо почути легендарний твір у виконанні Луганського філармонійного оркестру, хору “Гомін” та провідних львівських солістів під дириґуванням Вадима Яценка.

А наприкінці місяця слухачі Органного відкриватимуть для себе “Шведську симфонічну музику”. 28 квітня у виконанні симфонічного оркестру Луганської філармонії під батутою Івана Остаповича почуйте українську премʼєру Симфонії №6 Йона Фернстрьома, що поєднала в собі глибину сенсів та естетику звучання.

Квітень буде наповнений великою кількістю органних концертів – “Бах при свічках”, “Блискуча органна класика”, “Бах. Гендель. Брамс” (Олена Мацелюх), “Органна музика бароко” (Ольга Стрілецька), “Бах і французька музика”, “Спокійна органна музика” (Марк Новакович), “Шедеври органної музики”, “Старовинна органна музика”, “Музика Баха” (Світлана Позднишева), “Бах, Брам. Бізе” (Віталій Дворовий).

Піаніст Андрій Макаревич виконає “Шедеври фортепіанної музики” (5 квітня), порадує романтичними “Вальсами Шопена” (21 квітня), та презентує нову програму з музики Моцарта (26 квітня).

Хор “Гомін” радуватиме концертами “Звуки ангелів при свічках” (12 квітня) та “Музика космосу” (25 квітня).

6 квітня запрошуємо на “Карнавал тварин. Сімейний органний концерт”, а 13 квітня активну малечу чекаємо на “Граємо. Дитячій інтерактивній музичній події”.

20 квітня всі секрети Органного відкриваємо на “Екскурсії Органним залом”.

Квитки на концерти можна придбати на сайті kontramarka.ua або у касі Органного залу за адресою вул. С. Бандери, 8.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: