09.03.2021, 08:49
Львівський історичний музей презентує проєкт «Музей у 3D»
ТОВ «SKEIRON» (Скайрон) спільно з командою Львівського історичного музею та за підтримки Українського культурного фонду запустили інноваційний проєкт «Імерсивна платформа «Музей у 3D».
Про це повідомила пресслужба міської ради Львова.
Головна мета проекту — створення спеціальної платформи для оцифрованих у 3D-реальності музейних пам'яток, яка дозволить відвідувачам музею отримати нові враження від експозицій, і покаже, як сучасні технології можуть підсилювати музейні інституції задля збереження історичних пам'яток та їх популяризації.
Команда фахівців працює над створенням якісного мобільного застосунку, який дозволить побудувати новий зв'язок між музеями і потенційними відвідувачами. Мобільний додаток «Музей у 3D» та друкована інтерактивна сувенірна продукція (поштівки), працюють в парі та забезпечують показ експонатів музеїв у форматі AR (доповненій реальності) через камеру телефона. Кожна поштівка буде містити аудіосупровід. Завдяки інноваційним технологіям, музейні пам’ятки (особливо ті, що знаходяться у фондах) стануть максимально доступними — їх можна буде роздивитися, ознайомитися з короткою історією і самотужки дослідити на ресурсі Sketchfab.
Окрім того запрацює сайт платформи «Музей у 3D», на якому будуть представлені 3D-тури з віртуальною експозицією з ресурсу Matterport, виготовлені в результаті масштабного оцифрування різних відділів та секторів Львівського історичного музею. Творці проєкту сподіваються у майбутньому масштабувати платформу на українські музеї в різних куточках країни.
Зараз триває процес оцифрування музейних експонатів. Команда працює над створенням 7-ми тематичних комплектів 3D-поштівок, до яких увійдуть 64 експонати з 10 локацій Львівського історичного музею: Кам’яниці Корнякта, Музею-Арсеналу, Палаццо Бандінеллі, Музею визвольної боротьби України, Музею історії Львова, Музею історії України, Музею історії науки і техніки, Музею «Літературний Львів поч. ХХ ст.» та Меморіальних музеїв Романа Шухевича і Євгена Коновальця.
Реалізація проєкту «Музей у 3D» дозволить зробити музейні пам'ятки більш доступними для шанувальників історико-культурної спадщини, стимулюватиме зацікавлення до музеїв та їхніх скарбів в Україні та за її межами, сприятиме розвитку неформальної освіти у Львові, підвищить туристичну привабливість міста, дасть можливість музеям долучитися до сучасних 3D-технологій і отримати додатковий прибуток завдяки продажу 3D-поштівок, дозволить, зрештою, зробити процес 3D-оцифрування більш масовим і популярним.
Презентація відбудеться: 9 березня о 15:00 год. за адресою: м. Львів, площа Ринок, 6 (конференц-зал).
Довідка
SKEIRON заснована 2016 року для збереження, популяризації та актуалізації об'єктів архітектурної та культурної спадщини України. За цей час команда реалізувала низку проєктів («Кишенькове місто: Львів», «Кишенькове місто: Чортків», «Княжий Звенигород: від реального до віртуального», «Відчуй Україну на дотик: Львів») для того, щоб незрячі діти могли руками побачити архітектуру навколо них, долучились до порятунку і відсканували Тартаківський палац на Львівщині в проєкті «Тартаків & Тартак».
За темою
- Раритетні ордени з колекції Львівського історичного музею
18.05.2020, 10:57
- Львівська митниця передала в музей колекцію старовинної зброї
15.02.2019, 11:28
- Львівський історичний музей відзначив 125-річчя
04.10.2018, 17:53
- У Львівському історичному музеї відкрилась унікальна виставка нагород
17.09.2018, 17:45
- Львівський історичний музей відзначив 125-річчя квестом (фото)
15.07.2018, 21:13
Обговорення
ТОП
Уродженця Маріуполя, який побив чоловіка у центрі Львов, взяли під варту
На Львівщині загинув водій квадроцикла
На Львівщині внаслідок ДТП загинув водій автобуса
На Львівщині судитимуть батька та сина за збут зброї
Львівські поліцейські ліквідували чергову «схему» виїзду ухилянтів до країн ЄС
ФОТО
«Туристи» в шльопанцях і «кікіморах»: прикордонники затримали групу порушників на кордоні з Румунією
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів
Мирослав Дністрянський
КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?
Василь Чорний
Громади Волині в умовах воєнного стану