• Головна
 • Новини
 • Львівські лікарі зняли з апарата ЕКМО дитину з ураженням легенів 90%

27.03.2021, 14:10

Львівські лікарі зняли з апарата ЕКМО дитину з ураженням легенів 90%

У дівчинки важка "ковідна" пневмонія.

До львівського "Охматдиту" потрапила 17-річна дівчина. З Ходорова її привезла "швидка". На початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Хоч тато дівчинки вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому її підключили до ЕКМО. Про це інформують у лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Пацієнтка провела 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО, аналізи почали покращуватися. Тож вчора лікарі прийняли рішення відключити її від апарату ЕКМО. У лікарні пояснюють, що коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легенів наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (EКMO) або, як іще її називають,"штучну легеню". ЕКМО забирав пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ "дихає" за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію. Така "легеня" зробила своє і через сім днів дівчинка почала одужувати.

"Дівчинка ще продовжує дихати на ШВЛ, але наша пацієнтка одужує. Попереду у дівчинки ще подальше лікування", - каже завідувачка реанімації "Охматдиту" Віра Приймакова.

Удома дівчинку чекають тато, бабуся, сестричка і братик дівчинки.

"Ми запросили дорослих колег з лікарні швидкої допомоги, оскільки ЕКМО - це інвазивна процедура, а наші колеги мають великий досвід роботи з ЕКМО. Дякуємо Івану Міськіву, керівнику Центру серця та судин і Роману Домашич, завідувачу відділення кардіохірургії і трансплантації серця Центру серця та судин лікарні швидкої допомоги, торакальному хірургу Юрію Королю за допомогу і сам апарат ЕКМО, який лікарня надала для нашої пацієнтки", - каже лікарка.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: