• Головна
 • Новини
 • Львівська облрада просить Парубія покарати Порошенка?

13.03.2019, 13:13

Львівська облрада просить Парубія покарати Порошенка?

Львівська облрада відреагувала на корупційний скандал в оборонній сфері і ухвалила звернення до голови Верховної ради Андрія Парубія та депутатів.

Звернення до Голови Верховної  Ради України та народних депутатів України щодо забезпечення заходів із реформування у сфері оборони та посилення контрольних повноважень Верховної Ради України над сектором безпеки і оборони держави проголосували вчора, 13 березня, під час сесії ЛОР.

Подаємо текст повністю:

"Незважаючи на пріоритетність питання національної безпеки у внутрішній і зовнішній політиці України, загрози безпеці нашої держави та добробуту її громадян стали ще більш драматичними, адже неможливо захиститись від зовнішніх загроз, коли робляться спроби підірвати засади національної безпеки всередині країни.

Найбільш очевидним свідченням того, що внутрішній ворог нашої держави здатний зруйнувати обороноздатність українських військ та всі зусилля України в напрямі до європейської спільноти, є результати оприлюднених журналістських розслідувань щодо можливих злочинних схем у сфері оборонно-промислового комплексу.

Ще більшого розчарування викликає той факт, що актуальна внутрішня політика держави у сфері національної безпеки виявилась не здатною ефективно відреагувати на факти потенційних зловживань у роботі підприємств Державного концерну "Укроборонпром" та Державної компанії "Укрспецекспорт", що їх оприлюднили українські журналісти. Адже розпочаті правоохоронними органами розслідування щодо окремих фактів роботи підприємств ДК "Укроборонпром" повинні втілились у реальні судові вироки або реформи управління у сфері оборони та безпеки.

Очевидно, що такій ситуації частково сприяла й гаряча фаза військових дій на Сході України, що привертала всю увагу суспільства і керівництва держави та дозволяла будь-які неприйнятні повідомлення щодо обороноздатності України розглядати як можливу частину гібридної війни Кремля, яка повномасштабно розгорнута проти нашої країни.

Проте сьогодні стає більш ніж очевидним те, що відсутність дієвого контролю у сфері оборони не посилює безпеки нашої держави, а підриває її та загрожує національним інтересам України, до того ж зловживання та корупція у сфері оборони, на жаль, завдають чи не найболіснішого удару, адже йдеться не лише про збитки для військового бюджету, а насамперед про знищення віри в перемогу та бойового духу військових.

Прийнятий у 2018 році Закон України «Про національну безпеку» також встановлює вимогу щодо формування державної політики у сфері національної безпеки й оборони на засадах прозорості та дотримання засад демократичного цивільного контролю за функціонуванням сектору безпеки й оборони.

Корупція в оборонному секторі є неприйнятною, особливо гостро це питання постає в умовах сьогоднішньої війни з російським агресором. Ситуація, що склалась в оборонній сфері, вимагає рішучих і швидких дій, оцінки фактів розкрадання, які призводять до підриву обороноздатності країни.

Ті, хто крадуть в українського війська, послаблюють незалежність українського кордону, тому керівництво держави має прийняти принципове рішення задля захисту безпеки держави.

Враховуючи наведене та з метою унеможливлення зловживань у сфері оборони, зменшення внутрішніх загроз національній безпеці, ми, депутати Львівської обласної ради, просимо:

Провести якомога швидше розслідування стосовно розкрадань у ДК «Укроборонпром» та притягнути винних до відповідальності.

Провести незалежний міжнародний аудит ДК «Укроборонпром» і комплексну ревізію усіх контрактів.

Забезпечити ефективне й  прозоре управління у сфері оборонного комплексу".

Додамо також, що міська рада Луцька 27 лютого ухвалила звернення про імпічмент Порошенка на підставі інформації журналістів-розслідувачів щодо корупції в оборонній сфері.

Також нагадаємо, що 25 лютого команда Bihus.info опублікувала розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Президент Петро Порошенко спочатку призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а потім - 4 березня - звільнив з посади.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

У схемах було задіяне підприємство "Ленінська кузня", яке до останнього часу належало Петрові Порошенкові.  

Загалом сума збитків, завданих оборонпрому державі становить 1 млрд грн.

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО України Олега Гладковського та його сина Ігоря.

Фото - Мирослав Пархомик

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Західна Україна

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Порошенко підписав закон про мову у прямому ефірі

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Порошенко роздає посади і звання як дешеві цукерки

  Наталя Тимчій

  Чому молодь тікає зі Львова

  Андрій Вихопень

  Порошенко збирається діяти за принципом "що гірше - то краще"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: