28.01.2021, 09:42

Завод «ЛОРТА» не має ні замовлень, ні зарплати

Учора, 27 січня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулася робоча зустріч з керівництвом ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» та представниками профспілки підприємства. Серед розглянутих питань – ситуація із виплатою заробітної плати працівникам, а також відновлення повноцінного графіка роботи підприємства.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

«Ми активно включалися у вирішення даної проблематики ще наприкінці року. Тоді стояло два питання: погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками та відімкнення від електропостачання. Тоді спільними зусиллями керівництва підприємства, ЛОДА і Укроборонпрому фактично ці питання були зняті на кінець року. Водночас ситуація залишається надалі складною»,- зазначив Андрій Годик.

За інформацією керівництва заводу, сьогодні до виробничого процесу залучена лише частина працівників. Причини дві – недостатня завантаженість підприємства замовленнями, перш за все державними, друга – не до кінця проведені розрахунки вже за зроблену роботу в межах державного оборонного замовлення.

Нагадаємо, 6 січня, завод відвідали директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв та голова Львівської ОДА Максим Козицький. Юрій Гусєв наголосив, що «Укроборонпром” зацікавлений у безперебійній роботі ЛОРТА та виготовленій тут продукції.

«Завод має стратегічне значення — виготовляє спеціальну радіоелектронну апаратуру оборонного призначення, блоки управління та коробки захисту для БМП-2, БТР-4, сучасні танкові інформаційно-управляючі системи, 30-мм автоматичні гармати ЛВГ-30 тощо. Тут працює 535 людей, це кваліфікований інженерно-технічний та робітний персонал. Сьогодні всі працівники отримали гроші на свої банківські картки. Дякую директору «Укроборонпрому» за сприяння», — зазначив тоді очільник області Максим Козицький.

На той час на підприємстві були заблоковані рахунки, відтак графік роботи був обмежений. Через борги відключили електроенергію. Заборгованість перед підприємством становила 11 млн грн. 

Питання завантаженості підприємства замовленнями планували вирішити упродовж січня-лютого.

ЛОРТА - львівський завод радіотехнічної апаратури, апаратури зв’язку спеціального призначення. Підприємство входить до складу українського оборонного промислового комплексу. Тут працює 535 людей, це кваліфікований інженерно-технічний та робітний персонал.

Тоді ж, 6 січня, Львівська ОДА та «Укроборонпром» підписали Меморандум про розширення співробітництва. «Меморандум – це перший крок, завданням якого є розвивати подальшу співпрацю між облдержадміністрацією та концерном. Підприємства, які входять у склад концерну, мають отримувати замовлення та кошти за їх виконання, а працівники – заробітну плату. Сьогодні важливим питанням є збереження потенціалу підприємств, саме тому кількість контрактів має зростати. Також ми б хотіли, щоб їх підписання відбувалось не на один рік, а на два і більше. Підприємства повинні мати обігові кошти. Все це дозволить їм планувати власну діяльність. А по контрактах, які вже підписані з Міністерством оборони, мають бути вчасно проведені проплати», - зазначив очільник області.

Також  додамо, що на території Львівської області успішно працює 5 підприємств, які входять до сфери управління ДК «Укроборонпром»: «Львівський бронетанковий завод», «Львівський державний завод «ЛОРТА», «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», «Львівський радіоремонтний завод» та науково-дослідне підприємство «Конекс».

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

  Михайло Цимбалюк

  «Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

  Андрій Вихопень

  Замість грейдерів, ручна підлегла сила

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: