27.05.2020, 18:33

Курс гривні коливатиметься в обидві сторони — НБУ

Після зняття карантину попит на валюту відновлюватиметься поступово, а курс гривні коливатиметься в обидві сторони залежно від попиту та пропозиції на міжбанку.

Про це в інтерв'ю LIGA.net сказав заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

"Не думаю, що в один день всі прокинуться і побіжать купувати валюту. Економіка відновлюватиметься поступово, попит - відповідно. Але послаблення впливатимуть і на експорт. Тому курс коливатиметься в обидві сторони залежно від попиту та пропозиції на міжбанку", - сказав Сологуб.

За його словами, якщо простежити активність експортерів і імпортерів на валютному ринку під час пандемії, то основні галузі досить активно продавали валюту останніми місяцями. Це можна сказати і про агрокомпанії, і про промисловість, в тому числі машинобудування.

"Наприклад, Україна скористалася моментом і наростила поставки соняшникової олії, оскільки деякі наші конкуренти запровадили обмеження на експорт насіння соняшнику. Ці компанії були одними з головних продавців валюти. Щодо попиту, то, наприклад, туркомпанії з березня взагалі не купували валюту, тоді як в березні-травні 2019 року вони купили $200 млн ", - сказав Сологуб.

Як заявляв глава НБУ Яків Смолій, у березні Нацбанк продав 2 млрд доларів, щоб стримати ажіотажні настрої на ринку. Але до середини травня курс трохи зміцнився. У другому кварталі Нацбанк викупив майже мільярд доларів, тобто тренд розвернувся у зворотному напрямку.
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: