• Головна
 • Новини
 • Конкурсна комісія вже втретє не затвердила керівника САП

03.02.2022, 20:00

Конкурсна комісія вже втретє не затвердила керівника САП

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вже втретє не змогла затвердити результати конкурсу. Найбільше балів під час конкурсу набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Про це йшлося у трансляції з засідання комісії, передає Громадське.

Голова комісії Катерина Коваль повідомила, що на засіданні відсутні члени Андрій Гуджал, Олена Бусол та Євген Соболь. Перший заявив, що у відрядження, Бусол відмовилась брати участь, а Соболь спершу попереджав про запізнення.

Через це не вдалося зібрати кворум, тож засідання конкурсної комісії не відкрили.

Член комісії від міжнародних організацій Драго Кос описав ситуацію так: «Ми знаємо переможця, але не хочемо його оголошувати».

Що передувало?

21 грудня 2021 року конкурсна комісія з обрання керівника САП оголосила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк — 229 балів.

Представники міжнародної спільноти в комісії наполягали на визначенні переможця без зволікань, але голова комісії Катерина Коваль висловлювала побоювання легітимністю такого результату у зв’язку з рішенням ОАСК. Зрештою через брак голосів представників Верховної Ради переможця так і не обрали. Тобто вже півтора місяця комісія не може затвердити переможця.

Наступне засідання комісії відбулося 24 грудня 2021 році, тоді теж переможця не затвердили. Натомість голова комісії Катерина Коваль вимагала проведення повторної спецперевірки кандидатів. За її словами, треба перевірити, чи немає у кандидата проблем із корупцією та люстрацією та чи матиме він допуск до державної таємниці. Водночас у межах конкурси всі кандидати вже пройшли перевірку, а повторну перевірку експерти називали незаконною.

Упродовж січня 2022 року комісія не збиралась на засідання. Як пише Transparency International Ukraine, комісія чекала від Офісу генпрокурора підтвердження про проходження фіналістам спецперевірки. Проте виявилось, що ОГПУ не проводив повторно спецперевірки.

Виконувачем обов'язків САП наразі є Максим Грищук. Проте, як зазначає TIU, багато рішень щодо розслідувань САП ухвалює генпрокурорка Ірина Венедіктова, що «негативно впливає на розслідування топкорупції».

Чому це важливо?

Ключовий етап конкурсу з відбору керівника САП мав відбутися ще 9 жовтня 2021 року. Але засідання комісії зірвалося, оскільки не прийшли деякі члени комісії. Це ж сталося і на засіданні 25 листопада 2021-го.

Зрив відбору розкритикував і президент Володимир Зеленський, і посольство України у США. А ще до того євродепутат і речник групи «Європейської народної партії» з питань закордонних справ Міхаель Галер попереджав Україну про фінансові ризики, які можуть виникнути через проблемну процедуру відбору керівника САП.

Він наголошував, що призначення сумнівних кандидатів до комісії становить ризик для фінансової підтримки, яку Україні надають МВФ та Європейський Союз. Окрім того, прозорий конкурс на обрання керівництва САП і НАБУ є умовою для безвізового режиму України з Євросоюзом.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: