• Головна
  • Новини
  • Кандидат «Слуги народу» підтвердив, що є громадянином Ізраїлю

07.07.2019, 13:13

Кандидат «Слуги народу» підтвердив, що є громадянином Ізраїлю

Олександр Куницький, який балотується від партії «Слуга народу» по округу №169 у Харкові, підтвердив, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Про це він заявив 6 липня на зустрічі з виборцями у Харкові, - пише UA: Харків

«Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю.Чим я дуже пишаюся. В 2005 році, після армії, я повернувся до України. Відтоді я проживаю на Україні», — сказав Куницький.

Кандидат додав, що звернувся до посольства Ізраїлю із заявою про відмову від громадянства.

«З моменту подачі моєї заяви до ЦВК, я написав заяву до Генерального консульства Ізраїлю в Києві про відмову від ізраїльського громадянства», - додав Куницький.

Під час зустрічі кандидат прокоментував і те, що його внесли до бази сайту «Миротворець» — неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України. Публікація там з’явилася 5 липня.

«Додати мене на сайт «Миротворець» - це найкращий піар для мене й найяскравіший кінець для цього сайту. Бо якщо я – сепаратист зі своєю діяльністю, оді кожен може завтра там опинитися», - сказав Куницький. 

Нагадаємо, про подвійне громадянство Куницького заявив нардеп Андрій Денисенко 28 червня. Свою перевірку за цим фактом розпочала Центральна виборча комісія. Речник ЦВК Костянтин Хівренко каже: перевірка триває. Станом на 6 липня Куницький лишається кандидатом в депутати. 

Як розповів представник громадянської мережі «Опора» Микола Зінченко,для реєстрації кандидата на вибори в парламент потрібно, щоб він був громадянином України:

«В Законі України «Про вибори» вказано, що балотуватися можуть ті кандидати, які є громадянами України й проживають на території України останні 5 років, на цій підставі його зареєстрували. Є вичерпний перелік тих пунктів, де вказано на яких підставах можуть зняти з реєстрації кандидата в депутати. Там немає пункту, що у кандидата є подвійне громадянство. Якщо іти по формалізму закону, то підстав немає. Але ці питання мають вирішувати суди й ЦВК».

Відповідно до статті 4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство. 

У статті 76 йдеться: народним депутатом України можна обирати громадянина України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 5 років, не має судимостей.

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: