02.08.2020, 18:15

Інфекціоніст пояснив, чому спека не знищила COVID-19

Вологість і температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню.

Літня спека не знищила коронавірус, на що сподівалися і лікарі, і вчені, і громадяни закритих на карантин країн. Пандемія не закінчилася, а в окремих країнах ситуація з COVID-19 має ознаки загострення. Чому так – пояснив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський, пише Дзеркало тижня.

Найважливішим параметром, за словами інфекціоніста, є вологість повітря. Чим вона вища, тим складніше вірусу утриматися в ньому і тим швидше він осідає на землю і не може переміщуватися на великі відстані. Влітку повітря не лише тепле, а й вологий – більше 9 г/м3. Взимку навпаки – сухе і холодне.

Всупереч поширеній думці, важлива не так висока температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні поширенню вірусів.

«Вологість і температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню», - констатує Дубровський.

Ще одним важливим фактором є ультрафіолетове випромінювання. Літнє сонячний світло ефективне в боротьбі зі скупченням і розмноженням респіраторних вірусів.

Крім того, традиційно влітку імунітет у населення вище, ніж у холодну пору року. У цей час зазвичай порожніють і людні школи, садочки, університети, гуртожитки, а люди більше часу проводять на відкритому повітрі.

«Соціальна дистанція або, по-іншому, роз'єднання популяції – це важливий і сильний фактор на користь розуміння причини сезонності ГРВІ»,  - додає інфекціоніст.

«Основні респіраторні віруси значною мірою малоактивні влітку. Але важливий акцент: малоактивні. Не йдеться, що зникли. Саме малоактивні. І це – перший ключ до розуміння ситуації із COVID-19», - підсумовує Дубровський.

Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку «першої хвилі» пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: