Звільнення розташованої на Миколаївщині Кінбурнської коси, за яку ЗСУ в умовах інформаційної тиші ведуть бої, дозволить Україні контролювати виходи до низки портів, збільшити військово-морську активність та потенційно перейти на лівий берег Дніпра на Херсонщині. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).
Кінбурнська коса розташована за 4 км через протоку від Очакова, дозволяє контролювати вхід у Дніпро, Південний Буг, порти Миколаєва та Херсона. Окупанти також використовували косу для ракетних та артилерійських ударів по Очакову, південній частині Миколаївської області та підконтрольних Україні районів біля Чорного моря. Аналітики зауважили, що Кінбурнська коса також розташована за межами 25-кілометрової зони дії 152-мм артилерії російської армії на лівому березі Дніпра в Херсонській області.
Таким чином, на думку ISW, контроль над Кінбурнською косою дозволив би ЗСУ послабити російські удари по узбережжю, збільшити військово-морську активність у регіоні та потенційно провести операції з переходу на лівий берег під значно меншим вогнем артилерії, ніж у разі переходу через Дніпро.
За даними ОК "Південь", ЗСУ продовжують операцію зі звільнення Кінбурнської коси в умовах інформаційної тиші. Звільнення Кінбурнської коси означатиме повну деокупацію Миколаївської області.
За темою
- Після ударів по інфраструктурі в окупованому Криму почалися відключення світла
21.06.2026, 20:10
- Російський дрон влучив у заправку в Запоріжжі: поранено двох жінок
21.06.2026, 19:52
- Генштаб повідомив про ураження ключових логістичних об’єктів РФ у Криму, на Кубані та в Сибіру
21.06.2026, 14:22
- Сили ППО знешкодили 96 ворожих дронів, зафіксовано влучання ракет
21.06.2026, 09:51
- Нічна атака РФ по Україні: загинули щонайменше вісім людей, десятки постраждалих у п’яти областях
21.06.2026, 08:56
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині завершили пошуки ймовірного масового поховання поляків – там знайшли останки людей
ЗСУ за добу знешкодили 1240 окупантів і 88 артсистем ворога
20 червня: що треба знати про цей день
Буданов відмовився від польського ордена
Поліцейські Самбірщини розслідують обставини смертельної автопригоди
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні