15.06.2020, 11:55

Фінансування лікарень зміниться з липня – міністр

Зміни, які дозволять фінансувати медзаклади на рівні, не меншому за попередній рік, почнуть діяти з 1 липня.

Про це повідомив очільний Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 15 червня, пише УП.Життя

За словами міністра, ці зміни діятимуть до кінця 2020 року. 

"Те, що стосується перегляду тарифів і підтримки недопущення закриття медичних закладів і звільнення лікарів і медпрацівників, то вже на погодженні перебувають відповідні документи щодо внесення змін, щоб в нас не було допущено меншого фінансування, ніж було в минулому році. 

Ці зміни набируть чинність з 1 липня, і, відповідно, заклади отримають відповідний фінансовий ресурс, який дозволить виплачувати зарплати, не закритися і перебувати на тому рівні, на якому вони перебувають зараз. Цих заходів ми вживатимемо до кінця 2020 року ", – розповів Степанов.

Степанов додав, що МОЗ відпрацьовує механізм того, як система охорони здоров’я функціонуватиме в 2021 році «і яким чином ми будемо відновлювати і будувати систему охорони здоров’я, що по суті було знищене».

Нагадаємо, раніше Степанов стверджував, що 332 лікарні мають закритися через проблеми з фінансуванням. А "984 лікарні мають фінансування менше, ніж було минулого року". 

У квітні 2020 року міністр сказав, що МОЗ забере гроші на фінансування лікарень з майбутнього.

Тобто міністерство виділить гроші на фінансування лікарень із субвенції, яка була передбачена на жовтень-грудень 2020 року у розмірі 241,8 мільйона гривень.

8 травня ексочільниця МОЗ та ініціаторка медичної реформи Уляна Супрун пояснила, чому деякі медичні установи отримають менше коштів у зв’язку з медичною реформою.

За словами Супрун, суть трансформації полягала в тому, щоб змінити систему фінансування охорони здоров’я, аби пацієнт отримував безоплатну, безпечну і якісну меддопомогу, а кошти платників податків використовувались ефективно і «йшли за пацієнтом» в ті медзаклади та до тих лікарів, яких обирає сам пацієнт.

1 квітня 2020 року в Україні стартував другий етап медичної реформи. Заклади охорони здоров'я, які надають спеціалізовану чи вузькоспеціалізовану медичну допомогу, повинні працювати за принципом «гроші за пацієнтом».

4 травня президент України Володимир Зеленський закликав МОЗ доопрацювати медичну реформу.

Наступного дня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що його відомство збирається виправляти помилки планування медреформи. Він заявив, що «медреформа у тому вигляді, в якому ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медичних працівників, закриття 332 лікарень – усе це через дефіцит фінансування».

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Де вони взяли ці маєтки?

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: