• Головна
 • Новини
 • Експорт брухту необхідно заборонити, щоб виконати зобов’язання щодо декарбонізації, – Цимбалюк

27.09.2021, 16:02

Експорт брухту необхідно заборонити, щоб виконати зобов’язання щодо декарбонізації, – Цимбалюк

Металургійна галузь забезпечує українців робочими місцями, а бюджет – податками, тож завдання уряду – захистити галузь і заборонити експорт металобрухту. Інакше металурги зіткнуться з дефіцитом брухту і почнуть скорочувати виробництво.

Про це заявив народний депутат України Михайло Цимбалюк в ефірі телеканалу "Україна 24", передає Обозрєватєль.

"Днями я мав зустріч з представниками профспілок промислових підприємств, в тому числі і металургії, і вони б’ють на сполох: у світі різко зростає виплавка сталі, і є велика потреба нашого вітчизняного брухту. Його завжди купляє не тільки Китай, а й сусідня через море Туреччина. І для того, щоб Україна стала конкурентоздатною, уряду слід вживати заходів для того, щоби наш металобрухт не йшов за межі держави", – розповів Цимбалюк.

Він нагадав, що металургійна галузь, яка наразі страждає від нестачі брухту – це великі підприємства, на яких лежить велика соціальна відповідальність. Крім того, використання брухту – необхідна умова для декарбонізації, курс на яку взяла Україна.

"Металургійні підприємства є і найбільшими і платниками податків, і тими, хто створює робочі місця. Через це ми маємо дбати про свого виробника, і створити умови для того, щоби брухт, якісний брухт, особливо чорних металів, залишався в державі", – наголосив народний депутат.

Цимбалюк також нагадав, що у проєкті бюджету на 2022 рік не закладено жодної копійки для того, щоб підтримати вітчизняну промисловість.

"Через це профспілки металургів вимагають заборонити тимчасово брухт за кордон, щоб таким чином стимулювати підтримку своєї сталеварної промисловості. Для того, щоби люди не скорочували робочі місця. Звісно, за цією темою стоять ті, хто нині збирають брухт і вивозять масово за кордон. Через це без позиції держави, принципової фахової позиції уряду тут не обійтися. Я думаю, що вони прислухаються до експертів і до тих, хто сьогодні представляє цю галузь", – резюмував Цимбалюк.

Раніше народний депутат Муса Магомедов повідомив, що через дефіцит металобрухту українські підприємства вже почали скорочувати виробництво і частково зупиняти потужності.

Зі свого боку народний депутат Олексій Мовчан повідомив, що експортери металобрухту виводять прибутки від продажу сировини за кордон через маніпуляції з митною ціною: тільки за рекордний липень цього року на офшорних рахунках залишили не менше $8 млн.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Країна без розвідників

  Мирослав Дністрянський

  Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

  Наталя Тимчій

  Імітація чи навчання: у Львові обурені введенням дистанційного навчання в початковій школі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: