• Головна
  • Новини
  • "Друк грошей" може заважати приєднанню до ЄС – голова НБУ

06.07.2022, 19:09

"Друк грошей" може заважати приєднанню до ЄС – голова НБУ

Масштабне фінансування державного бюджету з боку Національного банку може значно подовжити або стати на заваді приєднання України до ЄС, адже це суперечить "копенгагенським критеріям".

Про це голова НБУ Кирило Шевченко розповів в колонці на ЕП.

Будь-яка європейська країна, яка подає заявку на членство в Євросоюзі, має відповідати так званим "копенгагенським критеріям", які передбачають дотримання певних вимог країною-кандидатом.
 

Як пояснив Шевченко, критерії у сфері економічної та монетарної політики, зокрема, вимагають забезпечення незалежності Центральних банків у державах-членах, забороняють пряме фінансування державного сектору Центробанками та забороняють надавати привілейований доступ державного сектору до фінансових установ. 

"На шляху до повноцінного приєднання до ЄС саме ці елементи монетарної політики є орієнтирами для країн-кандидатів, які підлягають щорічному моніторингу. Невиконання цих вимог може стати на заваді євроінтеграції чи розтягнути процес приєднання України до ЄС на десятиліття", – заявив Шевченко. 

Він вважає, що подолання "монетизаційноїˮ залежності може зміцнити країну як економічно, так і інституційно, що дозволить пришвидшити повоєнне відновлення і зробити його більш стійким.

Нагадуємо:

Національний банк змушений стримуватитиск на валютному ринку, спричинений емісією гривні, продажем валюти з резервів – у травні було продано стільки ж валюти, скільки "надруковано" гривні.

Щомісяця Україні потрібно 5 млрд доларів для функціонування бюджету, і за три місяці повномасштабної війни з цією метою Національний банк "надрукував" вже 120 млрд грн, або 4,1 млрд доларів.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: