• Головна
 • Новини
 • Діти прогулюють уроки - скільки це може коштувати батькам?

21.01.2020, 12:15

Діти прогулюють уроки - скільки це може коштувати батькам?

Як вже повідомлялось,11 січня цього року Червоноградський міський суд визнав винною матір у неналежному виконанні нею батьківських обов’язків за те, що її 16-річна донька з жовтня по грудень 2019 року пропустила 85 уроків у школі без поважних причин. Жінка протягом року вже притягувалась до відповідальності за таке ж правопорушення, тому на неї було накладено штраф - 1700 гривень та стягнуто 420 гривень 40 копійок судового збору. Водночас, як повідомила пресслужба Червоноградського міського суду, така справа не є поодиноким випадком.

Зокрема, торік до суду надійшло 124 справи з приводу невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей. У 97 випадках винних було притягнуто до відповідальності, з них 28 разів було винесено попередження, та 69 осіб оштрафовано на загальну суму 82 450 гривень.

Крім пропуску дітьми занять у школі, батьки також понесли відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін..

За такі вчинки неповнолітніх їхнім батькам загрожує відповідальність за частинами 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз штраф 850 - 1700 грн. або попередження, якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.

Фото з відкритих джерел

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: