• Головна
 • Новини
 • Ціна газу для населення в травні знижена на 21% - Нафтогаз

22.05.2020, 20:14

Ціна газу для населення в травні знижена на 21% - Нафтогаз

Ціна на природний газ для потреб населення в травні була знижена на 21%. Про це повідомляє департамент з комунікацій НАК «Нафтогаз України», - пише Укрінформ 

"У травні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК" Нафтогаз України "поставляє газ в рамках публічних спеціальних зобов'язань (ПСО), знизилася до 2,3 грн за кубометр (без урахування ПДВ , націнки газсбитов і витрат на транспортування газу по магістральних і розподільних трубопроводах). Це на 21% менше в порівнянні з квітнем 2020 року ", - йдеться в повідомленні.

В цілому, відзначили в компанії, з початку року ціна газу в рамках ПСО знизилася на 51%, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу досягло 62%.

Світова економічна криза викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, в тому числі - на природний газ. За даними аналітиків НАК "Нафтогаз України", в травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де в результаті грунтовної підготовки до попереднього опалювального сезону і теплу зиму накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою - 17,5 млрд кубометрів.

"Цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року. У міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запасу газу в європейських і українських сховищах і літній період - все це дозволить зробити плавний і безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку ", - підкреслив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Як повідомлялося, з січня 2020 року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних зобов'язань розраховується відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які проходили з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Однак, в березні на внутрішньому ринку з'явився новий ліквідний ціновий індикатор. ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" провів тендер на закупівлю газу на період поставки березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

Отже, при розрахунку ціни газу для населення на травень Нафтогаз , як і в квітні, вибирав з двох можливих опцій: розрахованої за постановою КМУ і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу Оператору ГТС України.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: