• Головна
 • Новини
 • Чому тестування методом ПЛР не можна вважати надійним, - пояснення інфекціоніста

29.10.2020, 20:47

Чому тестування методом ПЛР не можна вважати надійним, - пояснення інфекціоніста

ПЛР-тестування має велику погрішність в техніці забору та у випадку недостатньої кількості вірусу не може його виявити.

Про це розповів інфекціоніст Сергій Крамарев, передає УНН.

«Так, без сумнівів. ПЛР має велику погрішність в техніці забору. Тому що якщо недостатньо вірусу, то воно не виявляє. Наприклад, мені нереально взяти мазок, тому що я починаю чихати, починаю вириватися. Тобто мені взяти мазок з того місця, де вірус, може бути неможливо. І багато є людей таких, які не дають. А з "вестибюлю" взяти мазок, то він не буде інформативний», - впевнений медик.

У такому випадку значно надійнішим та інформативнішим можуть бути, на думку Крамарева, тестування методом ІФА, зокрема, на антиген, коли береться матеріал крові, а не слизу з ротоглотки, як при ПЛР-тестуванні.

«Якщо береться матеріал крові, а не слизу з ротоглотки, то воно може бути інформативніше. Тому що тоді немає такої погрішності у заборі матеріалу. І якщо метод достатньо відпрацьований, достатньо специфічний і чутливий, не дає багато псевдопозитивних результатів, тоді він значно точніший за ПЛР», - зазначив інфекціоніст.

Зазначимо, у МОЗ вважають, що «антигенні» тест-системи на основі методу ІФА чутливіші та точніші за експрес-тести на «ковід».

Також тести на антиген методом ІФА доступніші і з точки зору цін, і з точки зору можливості їх проведення в лабораторіях по всій країні.

Нагадаємо, у МОЗ планують розвантажити ПЛР-лабораторії та охопити «ковід"-діагностикою якомога більшу кількість різних груп населення за допомогою українських тестів на антиген, розроблених вченими вітчизняної компанії «Діапроф-Мед».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: