• Головна
 • Новини
 • Чому пансіонати для літніх людей набирають популярності в Україні?

02.06.2024, 20:25

Чому пансіонати для літніх людей набирають популярності в Україні?

Чому пансіонати для літніх людей набирають популярності в Україні?

Для нашого суспільства довгий час будинки пристарілих асоціювались з чимось поганим через стереотипи, що склались навколо них. За таке відношення можна дякувати державним закладам, а також геріатричним центрам з минулого, коли віддати рідну людини до подібних установ означало просто покинути її. Але сучасні пансіонати перейняли західні стандарти догляду та безпеки, вони не мають нічого спільного з радянською системою. Вони радше схожі на санаторії, де постояльці отримують повний спектр послуг з догляду, а також медичний супровід.

І такий підхід дав свої результати — приватні будинки пристарілих стають все більш популярними в Україні. Наша редакція спробувала розібратися, з чим пов’язаний такий феномен, та чи можна сьогодні без остраху залишати близьку людину у подібних закладах? Зробимо ми це на прикладі недавно відвіданого пансіонату «Батьківський затишок» у Львові.

Феномен популярності приватних будинків пристарілих 

Бажання оточити близьку людину затишком та атмосферою безпеки цілком зрозуміле. Але лише зараз наше суспільство нарешті подолало стереотипи навколо будинків пристарілих. Попит на пансіонати росте, що пов’язано і з ростом рівня життя, і з перейняттям європейських стандартів, і зі збільшенням темпу повсякденности. Сучасним родинам важко знаходити баланс між власною зайнятістю, побутом та повноцінним доглядом за пенсіонером. Але одночасно росте й рівень послуг, які надаються у приватних будинках пристарілих. Наприклад, «Батьківський затишок» має такі особливості та переваги:

 1. Повноцінний догляд 24/7. Ваші рідні завжди будуть почути, на їхні запити своєчасно реагують та до них прислухаються. Для цього є цілий штат досвідчених спеціалістів, що знають правильний підхід до кожного пенсіонера.
 2. Медичний моніторинг. Літні люди потребують не лише загального догляду, але й своєчасного лікування та профілактики багатьох хвороб. З цим у «Батьківському затишку» допомагають кваліфіковані лікарі та медсестри. Кожного дня проводять огляд, за необхідністю підключають вузьких спеціалістів, реабілітологів, масажистів. Медсестри також знають свою справу — проводять забір аналізів, контролюють приймання ліків, роблять усі маніпуляції. Також цілодобово на змінах знаходяться лікарі.
 3. Усі умови для життя. Сучасні будинки пристарілих часто більш підходять літнім людям навіть у порівнянні з домашньою атмосферою. Вся справа у професійному обладнанні, великому просторі, високому рівню комфорту. Пандуси, інвалідні візки, поручні, функціональні ліжка, ортопедичні матраци та багато чого іншого, що робить життя постояльців більш зручним.

Совокупність великої кількості факторів робить пансіонат найбільш вдалим та комфортним варіантом для літніх людей.

FiQzCWBEroJZuU5FhaJcLeqi6O6CTTruxGm6JoYserHlKBg2p72xqQpUMuVtQqp4-yIASV12IacEfXWOTg6VRR-PSXHqHGVTsGD5p0c6n-HczY_uK76UjX1GxK19GL89aHM6bOT1cbkHy0l4

Умови життя, що впливають на зростання популярності пансіонатів

У приватному будинку пристарілих «Батьківський затишок» постояльці отримують наступні умови:

 • можливість заселення в окремі номери або у кімнати на 2-4 людини;
 • все необхідне у номерах — окремий санвузол, кондиціонер, телевізор, меблі, інтернет;
 • багаторазове харчування — готують на власній кухні, враховуючи дієту кожного пенсіонера;
 • повноцінне обслуговування — прибирання кожного дня, свої пральня, постільна білизна, рушники;
 • допомога у гігієнічних процедурах, переміщенні, прийомах їжі;
 • всі умови для догляду за лежачими хворими, паралізованими людьми;
 • послуги реабілітації та хоспісу;
 • наявність трансферу;
 • різноманітне дозвілля — концерти, свята, прогулянки, спорт, різні хобі.

Також у пансіонатах зберігається тепла, домашня атмосфера між персоналом та підопічними, а літнім людям у таких місцях значно простіше знайти друзів.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: