• Головна
 • Новини
 • Броньовикам Путіна не вдалося форсувати Керченську протоку: перший потонув, решта – відступили

25.07.2020, 17:17

Броньовикам Путіна не вдалося форсувати Керченську протоку: перший потонув, решта – відступили

При форсуванні Керченської протоки затонула російська бронемашина БРДМ-2 під час пропагандистської акції в пам'ять Керченсько-Ельтигенського десанту 1943 року.

Про це повідомляють російські і кримські ЗМІ, пише Радіо Свобода.

«Після проходження відрізка приблизно 5 км автомобіль БРДМ-2, який рухався першим у колоні, вийшов на відрізок, де сильна течія, викликана неоднорідними перепадами глибини в цьому місці. На цю течію наклався сильний фактор бічного вітру, про який ми не були попереджені – він виявився сильнішим, ніж ми очікували», – цитують ЗМІ прессекретаря громадської організації «Військово-технічне товариство» Андрія Коннова.

За його словами, штатні системи автомобіля працювали, вони викачували воду, але вода прибувала швидко, і система не впоралася.

Працівникам МНС вдалося швидко евакуювати весь екіпаж БРДМ у складі п'яти осіб. Загрози екіпажу не було, оскільки поруч перебував катер. Після евакуації екіпажу ще 8-10 хвилин, за словами Коннова, намагалися врятувати бронемашину.

На вимогу МНСників бронемашини завершили форсування протоки і розвернулися. Тепер вирішується питання вилучення БРДМ із води.

На цей час відсутнє підтвердження цієї інформації від відповідних відомств Росії та анексованого Криму.

Роком раніше три російських БРДМ-2 перетинали Керченську протоку в рамках тієї ж акції, при цьому одна з бронемашин заглохла. Їй на допомогу прийшов катер управління МНС Росії у Криму.

Повідомляється, що мета цієї акції – вшанувати пам'ять загиблих у боях за Керч 1943 року. Тоді солдати радянської армії форсували Керченську протоку, висадилися на узбережжі Ельтигена (нині Героївське – КР) і створили вихідний плацдарм на Керченському півострові для ведення бойових дій зі звільнення Криму.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: