За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року, 62% підтримують вступ України до НАТО.
Негативно ставляться до цієї ініціативи 30%. За останні два місяці рівень підтримки вступу до Північноатлантичного Альянсу зріс (наприкінці 2021 року вступ підтримували 55-58% опитаних). За історію спостережень з 2014 року – це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України до НАТО.
• Вступ до Євросоюзу підтримують 68%, не підтримують – 24%. Як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого за історію досліджень з 2013 року показника.
• Ідея інтеграції України до західних структур користується більшою підтримкою серед респондентів Заходу та Центру, менше – Півдня. На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, аніж кількість противників. Щодо ЄС у східних регіонах спостерігається паритет противників та прихильників. За останні кілька років у вікових демографічних групах спостерігається відсутність значних відмінностей у оцінці зовнішньополітичного вектору України. Натомість у електоральних сегментах відчутно переважає несприйняття вступу України до західних структур серед виборців партій «Опозиційна платформа – За життя» та партії Мураєва «Наші». Серед виборців інших політичних сил переважна більшість позитивно висловлюються за вступ України як до ЄС, так і до НАТО.
• 55% опитаних вважають, що Україна повинна вийти з Мінських угод, якщо Росія визнає так звані ДНР і ЛНР незалежними державами. 24% – проти, 21% – не визначилися з цього приводу. За вихід з Мінських угод за згаданих умов виступає відносна більшість населення, незалежно від регіону проживання та віку. Лише в електоральному розрізі помітна різниця в оцінці такого розвитку подій: відносна більшість опитаних виборців партій «Опозиційна платформа – За життя» та «Наші» або проти виходу з Мінських домовленостей, або ж вагаються у відповіді.
Довідка.
Опитано населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1722 респонденти. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. Терміни проведення: 16-17 лютого 2022 р.
За темою
- Для 89% українців є неприйнятним підписання тимчасового перемир’я з росією без виведення її військ з території України
20.03.2022, 11:56
- Використати всі можливості, щоб повернути окуповані територій Донбасу і Криму - так вважає переважна більшість українців
15.03.2022, 17:48
- 91% українців підтримують дії Президента Зеленського
27.02.2022, 21:28
- До ВРУ проходять 8 партій, - соціологія
16.02.2022, 18:37
- Лідери президентського рейтингу
16.02.2022, 12:23
Обговорення
Статті
ТОП
В ООН заявили, що називати підрив Каховської ГЕС воєнним злочином РФ – передчасно
У центрі Львова п'яний водій вчинив ДТП
Погода у Львові та Львівській області: прогноз синоптиків на 10 червня
ДБР затримало на Львівщині інспектора Держтрансбезпеки, який обклав даниною місцевих перевізників
На Львівщині під час пожежі в дерев'яному будинку загинув 27-річний чоловік
ФОТО
Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Білий прапор для росії повинен бути на полі бою, а не на Олімпіаді

Михайло Цимбалюк
Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний
Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану