25.12.2020, 09:10
25 грудня – Різдво Христове за Григоріанським і Новоюліанським календарями
За переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа. У Вифлеємі, у яслах з’явився на світ Син Божий. Звістку про народження Божого Сина пастухам принесли ангели.
Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які про появу Месії знали з легенд. Дорогу до міста їм вказала яскрава зірка.
За вченням Церкви, народження Ісуса Христа відкрило можливість для спасіння душі та вічного життя для кожного християнина.
Про це пише РІСУ.
25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Албанську, Грецьку (які дотримуються Новоюліанського календаря).
У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюють телевізійні канали світу, очолює Папа Римський Франциск.
Папа опівдні з лоджії фасадного боку базиліки святого Петра у Ватикані за традицією звертається з різдвяним посланням до всіх віруючих та всіх людей доброї волі світу. Привітання звучить 65-ма мовами, серед яких й українською.
Однак цьогорічне різдвяне послання «Urbi et Orbi», що у перекладі означає «містові, тобто Риму, і всьому світові» через пандемію Папа Франциск виголосить через відеотрансляцію, що вестиметься із Залу Благословень Апостольського палацу.
За темою
- У США відшукали унікальні кадри, як у Львові в 1937 року на площі Ринок святкували Водохреще: відео
20.01.2022, 16:39
- У гірських Стрілках одночасно 406 сопілкарів виконали колядку "Нова радість стала"
16.01.2022, 17:13
- Хмельницьким пройшов Парад вертепів
09.01.2022, 13:05
- У Львові відбулась традиційна Хода звіздарів. Фото
08.01.2022, 18:18
- Львовом гастролює незвичайний курсантський вертеп
08.01.2022, 11:59
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові загинув громадянин Австралії після падіння з вежі Ратуші: що відомо
У Львові невідомий намагався підпалити мечеть
У Львові — рекордний холод: температура впала до найнижчого рівня за 64 роки
Умєрова і Шефіра викликають до ТСК через «плівки Міндіча»
У Львівській області викрили підполковницю, яка за гроші оформлювала військовим фіктивні довідки ВЛК
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми