23 та 24 січня на Львівщині 21 особа отруїлась чадним газом, у тому числі 7 дітей. Наймолодшій постраждалій – всього 2 місяці.
Про це повідомили у Львівській ОДА.
Усіх потерпілих у різних ступенях важкості шпиталізували у медичні заклади. Про це повідомляють у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.
У департаменті вкотре нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.
«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», - зазначив директор департаменту Ігор Туз.
Фахівці газового господарства надали поради, що робити, аби не допустити трагічних наслідків від отруєння чадним газом:
- при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга;
- особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом;
- при встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу;
- ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено.
- також категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.
При найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».
Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря та полегшити дихання.
За темою
- За добу на Львівщині шестеро людей отруїлися чадним газом
23.02.2021, 11:11
- У Львівській області у селі Сусолів у приватному будинку загинуло три особи - отруєння
21.02.2021, 09:31
- У Львові за минулу добу двоє людей отруїлось чадним газом
14.02.2021, 09:46
- Від початку року у Львові 37 людей отруїлись чадним газом - двоє померло
04.02.2021, 10:57
- У Львові на вул. Стрийській отруїлися чадним газом троє людей, серед 7- та 13-річний хлопці
01.02.2021, 11:17
Обговорення
Львів
ТОП
На Самбірщині працівники спиртзаводу подадуть до суду на директора підприємства
Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити
Львів продає приміщення на вул. Дорошенка, 28
У Львові на Сихові біля канторів знову з'явились валютні кадали
У Польщі запроваджують локальні обмеження через різке збільшення кількості інфікованих
ФОТО
Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео
Коментар
Блоги

Юрій Никорак
Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

Михайло Цимбалюк
«Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

Андрій Вихопень
Замість грейдерів, ручна підлегла сила