• Головна
 • Новини
 • 19 серпня у Львові митрополит Епіфаній відправить Літургію у храмі святих Петра і Павла

18.08.2019, 14:10

19 серпня у Львові митрополит Епіфаній відправить Літургію у храмі святих Петра і Павла

Завтра, 19 серпня, у Львові у свято Преображення Господнього митрополит Епіфаній о 9-й годині ранку відправить Святу літургію у храмі святих Петра і Павла, звідки 30 років тому розпочався рух за автокефалію Української церкви.

Про це пише РІСУ

Нагадаємо, у ці дні (16−18 серпня) у Львові урочисто відзначать 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ. З цієї нагоди до міста, окрім митрополита Епіфанія, приїхали  понад 30 єпископів з усіх єпархій України.

Також нагадаємо, що 30 років тому громада львівського храму свв. Петра і Павла започаткувала рух за незалежність Української Церкви від Москви. Процес розпочався 19 серпня 1989 року з промови двох священиків цієї церкви Володимира Яреми (у майбутньому Патріарха Димитрія) та Івана Пашулі, які заявили про вихід парафії з російської Церкви та приєднання до УАПЦ в діаспорі, яку очолював митрополит Мстислав Скрипник.

Священнослужителі надіслали телеграму про намір вийти з РПЦ українським митрополитам у США та Канаді та Вселенському Патріарху Димитрію, ім’я якого почали поминати на Богослужіннях.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Кличко наочно показав ефективний спосіб перевиховання вандала

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: