• Головна
  • Новини
  • Вілла Бачевських у Львові: коли припинять руйнацію пам'ятки

19.09.2018, 15:13

Вілла Бачевських у Львові: коли припинять руйнацію пам'ятки

Сьогодні, 19 вересня, львів'яни звернулись на сторінку Гарячої лінії міста у Фейсбуці відносно несанкціонованих робіт, що проводяться за адресою вул. Вітовського 35а (вілла Бачевських) м.Львів

«Ситуація на сьогодні 19.09.2018. Вілла Бачевського. Триває заміна вікон та вхідних дверей на пластикові. Ніяки штрафи, про які повідомляв @Andriy Moskalenko ( штраф було зменшено в десять разів за умови повернення попереднього вигляду віллі) не діють»- йдеться у зверненні.

Нагадаємо, як повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР, справу про правопорушення законодавства про охорону історичної спадщини на цьому об’єкті було розглянуто 17 липня на засіданні адміністративної комісії. Оскільки власник не прибув на засідання, для дотримання усіх юридичних процедур, розгляд справи перенесено на два тижні. Власнику будівлі, а це юридична особа, загрожує максимальний штраф у розмірі 170 тис. грн.

Пізніше, 7 серпня, прес-служба ЛМР повідомила, що представниця власника була присутня на засіданні комісії. Оскільки порушники готові йти на співпрацю та оформити усі необхідні дозвільні документи, адмінкомісія наклала на власника штраф у розмірі 17 тис. грн та повернеться до розгляду справи через місця.

«Рішення було прийнято про мінімальний штраф, оскільки власник готовий співпрацювати і готовий виконати усі вимоги, які будуть до них. А це, найперше, опрацювання паспорту кольорового упорядження фасаду і виконання робіт відповідно до цього паспорту.

Дослідження про колір фасаду власником проводилося. Вони говорять, що дослідження показало, що первинним був сірий колір фасаду. Однак колони сірими не були, колони колись робилися під мармур. А щодо кольористики фасаду, то сірий колір має дуже велику гаму відтінків — від майже білого до майже чорного. Тому вибирати будь-який сірий колір не є правильно. Також в будинку було замінено вікна на пластикові.

Тому через місяць ми повернемося до цієї справи. За цей час власник мав би зробити відповідну документацію і дозволи. Якщо нічого не буде зроблено, то розглядатимемо справу повторно і накладатимемо більший штраф", — повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Роботи розпочалися приблизно півроку тому. Управління охорони історичного середовища ЛМР, не знаючи, хто є власником, звернулися в кілька інстанцій — Інспекцію держархбудконтролю області, бо це є пам’ятка архітектури, інспекцію держархбудконтролю міста і поліцію. З’ясувалося, що в цьому будинку колись був банк. Зараз будинок проданий і належить ПП «Кас Консалтинг». А вже це приватне підприємство здало цей будинок в оренду.

На засіданні адміністративної комісії, яке відбулось 11 вересня, розгляд справи щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини юридичними особами в будинках за адресою Вітовського 35а було перенесено на 2 тижні.  А тим часом роботи на віллі Бачевьких  тривають.

Довідка

Вілла Бачевського — пам’ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1926 році. Архітектор — Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pe?czy?ska, 35 (нині вул. Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР — дитячий садок.

Фото: Фейсбук Людмила Красова

  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: