Дефіцит державного бюджету в січні-травні 2018 року становив 9,2 мільярда гривень тоді, як минулого держбюджет за цей період був зведений з профіцитом 26,5 мільярда гривень.
Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів.
Загальний фонд держбюджету за п'ять місяців цього року зведений з дефіцитом 14,2 млрд грн, тоді як в минулому році дефіцит загального фонду держбюджету становив 6,6 млрд грн.
Згідно з оприлюдненими даними, витрати бюджету за січень-травень 2018 року дорівнювали 379,9 млрд грн, що на 26,6% вище показника аналогічного періоду 2017 року.
Мінфін уточнює, що видатки за загальним фондом зросли на 24,8% – до 354,1 млрд грн.
При цьому Мінфін відзначає зростання доходів держбюджету на 13,5% в порівнянні з п'ятьма місяцями 2017 року - до 369,7 млрд грн. Доходи загального фонду зросли на 22,7% – до 337,7 млрд грн.
Надходження від податків зросли на 18,3% – до 298 млрд грн. Серед податкових надходжень найбільше зростання показав податок на прибуток – на 77,9% до 50,6 млрд грн. При цьому надходження від рентних платежів скоротилися на 41,7% – до 13,1 млрд грн.
Неподаткові надходження зросли на 68% – до 68 млрд грн, в тому числі 32 млрд грн – кошти, перераховані Національним банком, 8 млрд грн – плата за видачу ліцензій на використання радіочастот.
Як повідомлялося, за даними Рахункової палати, загальний фонд державного бюджету у першому кварталі 2018 року недоотримав 65,9 мільярда гривень, або 22,5% від плану надходжень.
Фотоілюстрація з відкритих джерел
За темою
- Україна отримала енергообладнання на майже 2,5 млн євро від чотирьох країн
26.07.2026, 19:57
- ЄС дозволив продавати конфісковану російську нафту: виручку не можна передавати РФ
24.07.2026, 22:50
- ВРЯТУВАТИ РИНКИ ТА БІЗНЕС ЗМОЖЕ ТІЛЬКИ ДИВО – ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ
23.07.2026, 14:58
- Німеччина профінансує закупівлю 50 тисяч ударних дронів Shrike для України
12.07.2026, 20:19
- Через спеку Україна може збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС
30.06.2026, 09:45
Економіка
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні