18.02.2019, 22:37

Укрпошта випустила марку до 575-ліття Брюховичів

Укрпошта випустила марки до 575-ліття Брюховичів - давнього, цікавого, зі своєю колоритною історією селища, що біля Львова.

Власні поштові марки в Україні вперше з'явилися в часи створення незалежної Української держави у 1918 році. Після цього, більш як 70 років Україна жила без власних марок, хоча ще 1947 р. УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу.

Лише з 1991 р. в Україні почали друкуватися власні марки незалежної держави, - пише  громадська активістка Юлія Лацик на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Такий незвичайний продукт, як персоніфікована поштова марка, вперше з’явився у світі лише 16 років тому. Ідея створення таких марок виникла в Австралії у 1999 р. Пошта Австралії вперше представила персоніфіковану поштову марку на Всесвітній філателістичний виставці у Мельбурні.

Дуже швидко цю ідею підхопили в Європі. Персоніфіковані поштові марки наступними вже презентували Королівська пошта Великобританії, Пошта Франції, Бельгії та Нідерландів. У 2004 році їх друк розпочала Пошта Польщі. В Україні друк персоніфікованих поштових марок розпочато Укпоштою у 2007 р.

Поштова марка — це не лише цінний папір, що є свідоцтвом оплати поштового відправлення. Це також візуалізація історії, такий собі сучасний літопис, який зберігає культурний та історичний спадок і нагадує нам, ким ми є. Це наша візитка світові і самим собі.

Поштові марки колекціонують, ними захоплюються та продають на аукціонах. Подумалось, а чому каталоги поштових марок не поповнити темою нашого селища Брюховичі – давнього, цікавого, зі своєю колоритною історією, якому цьогоріч виповнюється 575 років! Хороша оказія ювілей – ну ні ?

Тож відтепер нехай філателісти усього світу полюють за поштовими марками та конвертами, випуск яких приурочено до 575 роковин Брюхович.

Це подарунок нашому селищу, нам і наступним поколінням у пам'ять про 575 ліття Брюхович", - повідомила активістка.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: